ZONGULDAK HABERLERİEREĞLİ HABERLERİ

Posbıyık'tan iki bin kişilik isthdam müjdesi

DHA
03.09.2020 - 18:40 |Son Güncelleme :
DHA

Posbıyık'tan iki bin kişilik isthdam müjdesi

EREĞLİ(Zonguldak),(DHA)- ZONGULDAK'ın Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilçeye yatırımcıları çekmek için büyük çalışma içinde olduklarını söyleyerek, “iki firmanın yatırımlarıyla Ereğlimize 2 bin kişilik yeni istihdam imkanı doğacak." dedi.
Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin, Eylül 2020 Meclis toplantısı iki gün süren çalışmaların ardından tamamlandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, meclis toplantısının ikinci gününde müjdeli haberler verdi. Kente yatırımcı çekmek için çalışmalar yaptıklarını anlatan Posbıyık, "Sanayicilerin Ereğli’ye gelmesi için büyük gayret içerisindeyiz. Sayın Kaymakamımız ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimiyle birlikte hareket ediyoruz. Biz fahri olarak, tanıdıklarımız vasıtasıyla büyük firmaların burada yatırım yapmaları için gayret gösteriyoruz. Onları davet ediyoruz. Ereğli’yi anlatıyoruz, gezdiriyoruz, ikna etmeye çalışıyoruz. Burada Batu Müftüoğlu’nun da hakkını vermem lazım, birkaç fabrika sahibi arkadaşıyla bizleri tanıştırdı. Mustafa Çevik öncülük yaptı. Onlara Ereğli’yi gezdirdik. Ereğli’deki durumu gördüler, mutlu oldular tabi. OSB’de yer bulma sıkıntısı var. Bir çok insan 5 yıllığına yer almış ama hiçbir yatırım yapmıyor. Arazi boş ama sahipli gözüktüğü için yatırımlarda gecikmeler yaşanıyor. OSB yönetimi bunu çözmeye çalışıyor." dedi.
İKİ BİN KİŞİLİK İSTİHDAM
Posbıyık, iki büyük şirketle yatırım için görüşmeler yaptıklarını ifade etti. Olumlu sonuçlar elde ettiklerini anlatan Posbıyık, şöyle dedi:"Gengroup’un, Organize Sanayi Bölgesi’nde kuracağı endüstriyel tesisinde sera sistemleri üretimi için gerekli tüm makine, ekipman ve çalışma lobileri olacak. Kdz. Ereğli OSB’ye kuracağı tesiste
yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayacak. Bu firma daha evvel Antalya’daydı. Malzemesinin çoğunu Ereğli’den, Tat Metal’den alıyor. Aynı zamanda bütün Türk Cumhuriyetlerine ihracat yapıyor. Kendisi seracılık yapmıyor, büyük seraların imalat işlemlerini ve ihracat yapıyor. Bu bölgede dahi ustalar olduğu için onları ikna ettik. COPA’nın Ereğli OSB’de kuracağı 30 bin metrekarelik modern üretim tesisi ve yan sanayiyle birlikte 1500 kişiye istihdam sağlanacak. Bu haberleri size vermekten büyük mutluluk duyuyorum. Tabii bunlar OSB ile Kaymakam beyin işi, biz sadece bu sanayicilerin kentimize gelmesi için uğraşıyoruz. Düzce böyle gelişti. Orada siyasi parti ayrımı olmaksızın bütün siyasi partiler, başkanla, valiyle yatırımcıyı davet ettiler. Teşvik de aldılar, çok ilerlediler. Hayırlı olsun diyorum."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ereğli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ereğli ilinden Posbıyık'tan iki bin kişilik isthdam müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2020 tarihinde saat 18 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Posbıyık'tan iki bin kişilik isthdam müjdesi haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

21 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:22
 • Güneş
  05:57
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  19:46
 • Yatsı
  21:15
Sayfa Başı