YOZGAT HABERLERİ

Yozgat Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Sağlık Kuruluşlarına Gelemeyen Hastaların Diş Tedavisini Yapıyor

IHA
21.01.2016 - 18:02 |Son Güncelleme :

YOZGAT'TA YATALAK HASTALARA EVDE DİŞ SAĞLIĞI HİZMETİ VERİLİYOR

IHA

Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, sağlık kuruluşlarına gidemeyen vatandaşların yardımına koşuyor.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinden Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, “Evde Sağlık Hizmeti” kapsamında “Evde Diş Tedavisi” hizmetine hız kesmeden devam ediyor.
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından oluşturulan 4 kişilik ekip, mobil ünite ile yatağa bağımlı olan, sağlık kuruluşlarına gidemeyen hastaların diş muayenelerini ve tedavilerini yapıyorlar. Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanan vatandaşlar koruyucu diş hekimliği, ağız hijyeni eğitimleri, diş çekimleri ile hareketli protezler gibi tedavi yöntemlerinden yararlanıyor.
Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, sağlık tesislerimize bağlı Evde Sağlık Hizmetleri Ekibi, çeşitli hastalıklar nedeniyle evde sağlık hizmeti almaya ihtiyacı olan bireylere, evinde ve aile ortamında, sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde muayene, tetkik, tedavi, tıbbi bakım ve iyileştirme hizmetleri verdiğini söyledi.
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde de yine evde sağlık hizmetlerine ihtiyacı olan hastalarımız için sağlık ekibimiz bulunduğunu ifade eden Kurca, “Ağız ve Diş Sağlığı Evde Sağlık Ekibimiz; hastalarımızın, ağız ve diş sağlığı için ev ziyaretleri yaparak, diş tedavileri yapıyorlar. Halkımızın sadece 1 telefon uzağındayız sloganıyla çalışan ekip, evlerinde, akraba ve komşularında yatalak ve engelli vatandaşların, (354) 217 32 68 nolu telefonu arayarak kimlik bilgilerini ve ev adreslerini bildirmeleri halinde o adrese ulaşarak hastaların diş tedavilerini yapmaktadır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yozgat Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Sağlık Kuruluşlarına Gelemeyen Hastaların Diş Tedavisini Yapıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2016 tarihinde saat 18 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Sağlık Kuruluşlarına Gelemeyen Hastaların Diş Tedavisini Yapıyor haberi güncellenecektir.

YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ

03 Temmuz 2022, Pazar
 • İmsak
  03:16
 • Güneş
  05:10
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:47
 • Akşam
  20:20
 • Yatsı
  22:05
Sayfa Başı