YOZGAT HABERLERİSORGUN HABERLERİ

Yozgat Şeker Fabrikası, hububat alımı yapacak

DHA
18.06.2020 - 11:17 |Son Güncelleme :
DHA

Yozgat Şeker Fabrikası, hububat alımı yapacak

Halit YILMAZ/SORGUN(Yozgat), (DHA)- YOZGAT Şeker Fabrikası Müdürü Hasan Bedirhan Aka, hububat alımı yaparak aracıdan kaynaklanan fiyat artışının önüne geçmiş olacaklarını söyledi.
Yozgat Şeker Fabrikası tesislerinde düzenlenen toplantıya Hasan Bedirhan Aka, Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Özükavak Belediye Başkanı Oğuz Ünal, Şeker İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Turgut Gözübüyük, katıldı. Aka, şeker pancarının yanı sıra  hububat alımı da yaparak özellikle aracıdan kaynaklanan fiyat artışının önüne geçmiş olacaklarını söyledi. Aka, "İnşallah bundan sonra da tüm kararlarımızla, uygulamamızla hep beraber şeffaf açık bir şekilde sizlerle paylaşarak duyuracağız. Bu vesileyle pandemi dolayısıyla şirketimizin yapmış olduğu alkol üretimi, hububat alımları sürecinde bilgilendiriyoruz. Çevre tesislerimize, arıtım tesislerimize, çevreye duyarlılığımız, yeşile verdiğimiz önemle inşallah yöreye hizmet etmeye devam edeceğiz. İnşallah bizim de, Yozgat içinde bu görev değişikliği hayırlı olur" dedi.
Maddi gücü olmayan çiftçiye destek olmak için çalışacaklarını belirten Aka, "Sözleşmeli tarım modelini uyguladığımızda inşallah hububat noktasında da, hatta baklagiller noktasında da sözleşmeli tarım modeli uygulayacağız genel müdürümüz öncülüğünde. Amacımız maddi gücü olmayan çiftçilerimizin de aynı pancardaki gibi gübresini, tohumunu, avansını vererek daha ürününü almadan destekleyip onları üretime katmaktır" dedi.
Programa katılan Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, şeker fabrikasının Yozgat için, Sorgun için önemli bir değer olduğunu kaydederek, "Bizim hakikaten çok önemsediğimiz bir kurumdur. Dolayısıyla genç, başarılı bir müdürümüzün göreve başlıyor olması bizi sevindirdi. Bundan sonraki süreçte de belediye olarak şeker fabrikasının bütün ihtiyaçlarını elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince birlikte kontak halinde bu fabrikayı eski günlerine taşımak istiyoruz. Şeker fabrikası Sorgun'a çok ciddi katkısı olan bir fabrika. Yılda yaklaşık 200 trilyona yakın katma değer sağlıyor. Bu da Sorgun için bulunmaz bir nimet" diye konuştu.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sorgun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sorgun ilinden Yozgat Şeker Fabrikası, hububat alımı yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Haziran 2020 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat Şeker Fabrikası, hububat alımı yapacak haberi güncellenecektir.

YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ

20 Haziran 2021, Pazar
 • İmsak
  03:10
 • Güneş
  05:05
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:19
 • Yatsı
  22:06
Sayfa Başı