VAN HABERLERİ

ASİMDER’den ‘Rusya’ Uyarısı

IHA
03.02.2016 - 12:17 |Son Güncelleme :

İRFAN ERMİŞ, RUSYA KONUSUNDA UYARIDA BULUNDU.

IHA

Uluslar Arası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Rusya’nın 95 yıl önce İslam coğrafyasında oynadığı oyunu tekrar oynamaya çalıştığını belirterek, “Bu birliğimizi, kardeşliğimizi bozmaya çalışan üç buçuk soysuza pabuç bırakmayalım” dedi.
1914-1918 yılları arsında Doğu Anadolu’da, Ermenileri maşa olarak kullanıp katliam yaptıran Rusya’nın; bugün de İran ve benzeri örgütler eliyle Suriye ve Irak’ta aynı senaryoyu oynamaya çalıştığını belirtti. Rusya’nın, Kuzey Irak ve Suriye’de yaşayan Türkmen, Kürt ve Arapları aynı zihniyet ve uygulamalarla birbirlerine düşman ettirmeye çalıştığına dikkat çeken Ermiş, “Türk milleti, 95 yıl önce bu katliamları unutmadı, unutmayacak” dedi.
40 yılı aşkın Türk’ü Kürt’e, Kürt’ü Türk’e düşman ettirmek isteyen zihniyetin boş durmadığını ifade eden Ermiş, “Dünyanın tüm coğrafyasına bakıldığında bu zihniyet, nerde bir tane Türk veya Müslüman görse, orada vampir gibi kanlarını emiyor ve iç karışıklık çıkartıp birbirlerine kırdırtıyor. Bu oyuna gelmememiz lazım. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Lehçemiz, rengimiz, mezhebimiz ne olursa olsun, bizler gönül birliği yaptık. Bu birliğimizi, kardeşliğimizi bozmaya çalışan üç buçuk soysuza pabuç bırakmayalım. Bu duygularla yaptıkları katliamlardan dolayı Rusya ve yandaşlarını kınıyor, İslam coğrafyasına bir an evvel huzur, barış ve kardeşliğin gelmesin diliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden ASİMDER’den ‘Rusya’ Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Şubat 2016 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ASİMDER’den ‘Rusya’ Uyarısı haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ekim 2021, Cumartesi
 • İmsak
  04:48
 • Güneş
  06:09
 • Öğle
  11:57
 • İkindi
  15:04
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı