TRABZON HABERLERİ

Trabzon'da vaka görülen huzurevlerine karantina kararı

DHA
04.12.2020 - 11:28 |Son Güncelleme :
Trabzonda vaka görülen huzurevlerine karantina kararı
DHA

Selman KUTLU/RİZE, (DHA) - TRABZON'da, Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, koronavirüs vakaları görülmesi üzerine izolasyon biriminin karantinaya alınması ve çalışanların 14'er günlük vardiya sistemine geçmesine karar verildi.

Trabzon İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda, Trabzon Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Trabzon Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, covid-19 vakaların görülmesi nedeniyle, toplum sağlığını koruma, bulaştırıcılığı en aza indirme ve takiplerin efektif yapılabilmesi için yeni tedbirler alındı.

Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Trabzon Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Trabzon Köşk Huzurevi ve Trabzon Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile bu kuruluşa bağlı Akçaabat İlçesi Yıldızlı Mahallesi’ndeki izolasyon biriminin karantinaya alınmasına, Bu kuruluşlarda ve izolasyon biriminde 14’er günlük vardiya sistemine geçilmesine, personelin 3 vardiya şeklinde çalıştırılmasına, Personelin izinde olduğu 28 günlük dönemin son 14 gününü İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı yurtlarda geçirmelerine, söz konusu 2 kuruluş ile bağlı izolasyon biriminde günü birlik çalışması gereken büro personelinin bu kuruluşlar dışındaki başka bir kuruluşta çalışmalarına uygun ortamın oluşturulmasına, kuruluş müdürlerinin ve izolasyon birim sorumlusunun vardiya sistemine girmeden çalışmalarına,  kendilerini dışarıda izole edecek koşullarda tutarak çalışmaya devam etmelerine" karar verildi denildi.

Yaşlı bakım kuruluşlarında çalışan personelin bir kısmının pozitif ya da temaslı olmaları ve 3 vardiya sistemine geçilmesinden dolayı ortaya çıkan personel ihtiyacının karşılanması amacıyla, Trabzon Gündüz Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’ndeki gündüzlü hizmetlere ara verilerek izolasyon biriminin bu kuruluşa bağlandığı kaydedilen açıklamada, "Trabzon Gündüz Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’ndeki personelden bakım ve temizlik personelinin tamamı ile ihtiyaç duyulan diğer personelin izolasyon biriminde görevlendirilmeleri ve vardiya sisteminde çalıştırılmalarına, izolasyon biriminin idari sorumluluğunun Trabzon Gündüz Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü’nde olmasına, İzolasyon biriminin yemek, temizlik malzemesi ve benzeri ihtiyaçlarının Trabzon Köşk Huzurevi ile Trabzon Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nce karşılanmasına oy birliği ile karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzon'da vaka görülen huzurevlerine karantina kararı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Aralık 2020 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzon'da vaka görülen huzurevlerine karantina kararı haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ

03 Mart 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:21
 • Güneş
  06:46
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:21
 • Yatsı
  19:40
Sayfa Başı