TOKAT HABERLERİ

Meslek lisesi öğrencileri Avrupa yolunda

DHA
07.02.2020 - 13:42 |Son Güncelleme :
DHA

Fatih YILMAZ/TOKAT,(DHA) - TOKAT Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erasmus projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenleri yurt dışında eğitime gidiyor.
Tokat  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus+ Mesleki Eğitim Akreditasyon Belgesi ile Öğrenici ve Personel Hareketliliği Faaliyeti (KA116) kapsamında 2019 yılı teklif çağrısı döneminde hibe almaya hak kazandı. "Akıllı Ev Sistemleri" başlıklı projesi ile  Almanya-Berlin, Avusturya-Viyana ve İngiltere, Londra'da öğrenciler farklı işletmelerde staj görecekler. Proje hakkında bilgi veren Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Vanlıoğlu, "Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı Mesleki Eğitim Koordinatörlüğü'nün onay makamı olduğu Erasmus+Mesleki Eğitim Akreditasyon Belgesi ile Öğrenici ve Personel Hareketliliği projemizde 9-29 Şubat tarihleri arasında Almanya ve Avusturya akışlarımız gerçekleşecektir. Almanya Berlin şehrinde, on öğrencimiz iki refakatçi öğretmen kontrolünde beş farklı işletmede staj faaliyeti gerçekleştirecektir. Avusturya Viyana şehrinde on öğrencimiz iki refakatçi öğretmen gözetiminde işletme ve meslek okullarında mesleki uygulama ve staj faaliyeti gerçekleştirecektir. Proje kapsamında Makine Teknolojileri alanından 8 öğrenci 1 öğretmen Macaristan'da, metal teknolojileri alanından ise 6 öğrenci ve 1 öğretmen Almanya'da staj yaptı. Yeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Şahin Albayrak, "İşletmelerin yeni teknolojik makinelere geçmesi ile bu makinelerle çalışma yapabilecek nitelikte, bilgi, beceri ve donanıma sahip, meslek alanında paket programları kullanabilen, gelişen dünya koşullarını özümsemiş, meslek etiğine bağlı, kalifiye ara elemana ihtiyacını artırmıştır. Projemizle bahsedilen nitelikli elemanın yetiştirilmesi hedeflenmektedir" dedi.

FOTOĞRAFLI 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Meslek lisesi öğrencileri Avrupa yolunda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Şubat 2020 tarihinde saat 13 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meslek lisesi öğrencileri Avrupa yolunda haberi güncellenecektir.

TOKAT NAMAZ VAKİTLERİ

07 Şubat 2020, Cuma
 • İmsak
  06:05
 • Güneş
  07:31
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  18:05
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı