TOKAT HABERLERİ

Başkan Eroğlu'ndan 10 Ocak mesajı

DHA
09.01.2021 - 17:27 |Son Güncelleme :
DHA

Başkan Eroğlu'ndan 10 Ocak mesajı

Fatih YILMAZ/TOKAT, (DHA) - TOKAT Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne ilişkin bir mesaj yayımladı. Medya kurumlarının insanların gören gözü, dinleyen kulağı, anlatan gür sesi ve hisseden vicdanı olduğunu, fedakârca çalıştıklarını ve toplum değerlerine ters düşmeyecek nitelikte yayınlar yaptığını belirten Başkan Eroğlu, "Tüm medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" dedi.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında kamuoyunun doğru ve sağlıklı haber almasında basın mensuplarına büyük görevler düştüğünü ifade ederek; "Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır. İnsanoğlunun bilgi ve öğrenme açlığı yüzyıllardır süregelen bir olgudur. Çevremizde ve dünyada olup biteni öğrenme ve bunları da çevremiz ile paylaşma bir ihtiyaçtır. İnsanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi gecesi gündüzü olmayan, mesai mefhumu gözetmeyen bu görev doğru yapıldığında kutsal bir meslek olduğu gibi toplum için de çok önemli bir hizmettir. Kamuoyunun kendisini tanımasında, farklı seslerin kendini ifade etmesinde çok önemli bir görev üstlenen gazeteciler, bu görevi bin bir güçlük içinde ve büyük fedakârlıklarla yerine getirmektedirler. Zor ancak, son derece önemli bir görevi ifa eden basın mensuplarımız, milletimizin duyan kulağı, gören gözü, konuşan dili, yazan eli ve hak terazisinden sapmayan vicdanıdır. Ülkemizin ve Tokatımızın gelişimi ve kalkınma süreci de, basın çalışanlarımızın desteği ile daha hızlı olacaktır. Basın çalışanlarımızın prensipli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde yerine getirdikleri bu önemli görevleri için teşekkür eder, ilimizdeki gazete, radyo, televizyon ve internet medyası olmak üzere tüm medya çalışanlarının, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlarım" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Başkan Eroğlu'ndan 10 Ocak mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ocak 2021 tarihinde saat 17 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Eroğlu'ndan 10 Ocak mesajı haberi güncellenecektir.

TOKAT NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ocak 2021, Pazartesi
 • İmsak
  06:18
 • Güneş
  07:46
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:05
Sayfa Başı