Tekirdağ Yelken Ve İhtisas Kulübü Yelken Eğitmeni Berk Uzel:

Güncelleme Tarihi:

Tekirdağ Yelken Ve İhtisas Kulübü Yelken Eğitmeni Berk Uzel:
Oluşturulma Tarihi: Eylül 15, 2015 10:10

EĞİTMEN BERK UZEL VE SIRBİSTANDA ALTIN MADALYA LAN ALEV ERKAN, 6. OLAN SAĞDA Kİ ARDA YILDIZBAYRAKTAR, 8. OLAN SOLDAKİ MERİÇ ERDAL

Tekirdağ Yelken ve İhtisas Kulübü Eğitmeni Berk Uzel, yelken sporunun Tekirdağ’da halk tarafından daha çok desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Tekirdağ Yelken ve İhtisas Kulübü Eğitmeni Berk Uzel, yelken sporunun herkes tarafından yapılabilecek bir spor olduğunu, bu spor ile çocukların özgüven ve cesaret kazandığı belirtti. Yelken sporunun doğa ile iç içe olduğunu ifade eden Uzel, yelken sporunu yapmak isteyen herkese Yelken ve İhtisas Kulübü’nün kapılarının açık olduğunu vurgulayarak, "16 Haziran tarihinde yaz kurslarımız başladı. Toplam dört dönemlik kurs yaptık. Dört dönemlik kursun her döneminde 50 yelkenci kursiyerle çalıştık. Kurslarımız 15 günlük oldu bu yıl. İlk olarak deniz güvenliği, teknelerin hazırlanması ve devamında kendi yelkencilerimiz ile kursiyerleri denize çıkarttık. Gerekli eğitimler verildikten sonra kursiyerlerimize sertifikalarını verdik. Aynı zamanda kurslarımızda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programını uyguluyoruz. Ona göre D1, D2, D3 eğitimlerimiz var. Bu üç eğitimi tamamlayan kursiyerlerimizi lisanslı sporcu olarak aramıza davet ediyoruz. 6 yaşından 15 yaşına kadar her yaştan kursiyer mevcut. Emniyetli bir spor olduğu için eldeki imkanları aşmadan kurslarımızı yapmaya çalışıyoruz" dedi.
"DERECEYE GİREN YELKENCİLERİMİZ DİĞER SPORCULARIMIZA DA ÖRNEK OLUYOR"
Uzel, uluslararası yarışmalarda dereceye giren, altın madalya kazanan sporcular yetiştirdiklerini söyleyerek, "Alev Erkan Sırbistan’da yapılan Balkan Şampiyonası’nda şampiyon olarak ülkemize altın madalya kazandırdı. Burada yetiştirip uluslararası yarışmalarda başarılı olmuş sporcularımız var. Başarı kazanan, dereceye giren yelkencilerimiz diğerlerine de örnek oluyor. Arda Yıldızbayraktar Balkan Şampiyonası’nda kendi kategorisinde altıncı olarak ülkemize döndü. Meriç Erdal da ilk defa Sırbistan’da milli oldu ve sekizinci olarak geri döndü" diye konuştu.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!