TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne, Dünya Bankası'ndan proje desteği

DHA
25.02.2020 - 13:18 |Son Güncelleme :
DHA

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne, Dünya Bankası'ndan proje desteği


TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Belediyesi ile birlikte, Dünya Bankası'ndan proje desteği almaya hak kazanan 2 belediyeden biri oldu.

Dünya Bankası tarafından desteklenen 'Kent Ölçeğinde Afet ve İklim Riski Değerlendirmelerinin Yapılmasında Belediyelerin Desteklenmesine Yönelik Teknik Destek Projesi' kapsamında organize edilen Durum Tespit Çalıştayı, geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi.

Proje takviminin üçüncü ayağı olan Tekirdağ'daki Kentsel Dönüşüm Alanları için Afet ve İklim Riski Değerlendirme Çalıştayının açılışında konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin Kahramanmaraş Belediyesi ile birlikte proje kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan iki belediyeden biri olduğunu söyledi.

Tekirdağ'ın deprem bölgesinde olduğunun altını çizen ve binaların yüzde 60'ının1999 depremi öncesi yapıldığını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ'da bir kentsel dönüşüm şart. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak biz de depreme hazırlık çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu anlamda Dünya Bankası'nın proje desteğini almak ve böylesine bir çalıştaya ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Destek ve katkıları için Dünya Bankası yetkililerine ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temsilcilerine teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürü de bu proje için destek almaya hak kazanan Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi'nin başkan ve çalışanlarına etmek istiyorum. Çalıştayın başarılı ve verimli olmasını temenni ediyorum" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü Dönüşüm Alanları Daire Başkanı Banu Behram Kuran ve Dünya Bankası Kıdemli Kentsel Kalkınma Uzmanı Ahmet Kındap'ta birer konuşma yaparak projenin içeriği ve uygulanış sürecinde yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Konuşmaların ardından, çalışma grupları oluşturularak, proje kapsamında şimdiye kadar toplanan veri ve dökümanlar gözden geçirildi ve değerlendirmelerde bulunuldu. Projenin Haziran ayında tamamlanması planlanıyor. Çalıştaya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dünya Bankası ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin yanı sıra tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne, Dünya Bankası'ndan proje desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2020 tarihinde saat 13 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne, Dünya Bankası'ndan proje desteği haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mart 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:30
 • Güneş
  06:56
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  16:50
 • Akşam
  19:35
 • Yatsı
  20:56
Sayfa Başı