TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak'a, Macaristan Liyakat Nişanı

DHA
19.02.2021 - 12:35 |Son Güncelleme :
DHA

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak'a, Macaristan Liyakat Nişanı

 

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Türk-Macar dostluğunun gelişmesine yaptığı katkı ve çalışmalar nedeniyle Macaristan Liyakat Nişanı ile ödüllendirildi.

Tekirdağ Rakoczi Müzesi'nde gerçekleştirilen törende Macaristan Ankara Büyükelçisi Victor Matis, Macaristan Liyakat Nişanı'nı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a takdim etti. Macaristan liyakat nişanına layık görülmenin kendisi için büyük bir gurur olduğunu belirten Albayrak, "Türk halkı olarak Macaristan ile tarihi, kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda köklü bağlarımız var. Türkiye ile Macaristan ilişkilerinde Tekirdağ önemli bir yere sahip. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Türk-Macar dostluğunu daha ileri bir seviyeye taşımak ve yok olmaya yüz tutmuş bir kültür varlığını kentimize kazandırmak adına Rakoczi'nin generallerinden Mihaly Csaky'nin evini restore ettik. Türk-Macar Kültür Evi işleviyle hizmete sunduğumuz bu tarihi ahşap bina, yeni nesillerin ortak tarihimizi daha iyi bir şekilde öğrenmelerine ve kültürel bağlarımızın daha da güçlenmesine vesile olacaktır.Bundan sonra da iki ülke ilişkileri arasında köprü görevi görmeye devam edeceğiz. Türk-Macar dostluğunun önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceğine yürekten inanıyorum. Yüzünü her daim güneşe dönen Tekirdağ halkı adına bu nişanı almaktan büyük bir kıvanç duyuyorum" dedi. 


Törene Macaristan Büyükelçisi Victor Matis Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya,Macaristan İstanbul Başkonsolosu Lazslo Keller, Macaristan Fahri Konsolosu Erdoğan Erken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Tekirdağ Macar Dostluk Derneği Başkanı Sedat Kaplan veyönetimi ile Türk ve Macar misafirler katıldı. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak'a, Macaristan Liyakat Nişanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Şubat 2021 tarihinde saat 12 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak'a, Macaristan Liyakat Nişanı haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

28 Şubat 2021, Pazar
 • İmsak
  06:15
 • Güneş
  07:39
 • Öğle
  13:28
 • İkindi
  16:33
 • Akşam
  19:06
 • Yatsı
  20:25
Sayfa Başı