TEKİRDAĞ HABERLERİSÜLEYMANPAŞA HABERLERİ

Süleymanpaşa bambaşka bir görünüme kavuşuyor

DHA
28.04.2021 - 14:55 |Son Güncelleme :
DHA

Süleymanpaşa bambaşka bir görünüme kavuşuyor

TEKİRDAĞ,(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Süleymanpaşa ilçe Belediyesi, koronavirüsü salgını ile mücadelesini sürdürmenin yanı sıra kenti yaza hazırlayacak, turizm potansiyelini arttıracak proje ve yatırımlara da devam ediyor.
Cumhuriyet Mahallesi Alkaya Mevkii ile Değirmenaltı Mahallesi arasında inşa edilen yeni sahil şeridi ve Altınova Mahallesi sahil şeridi düzenlemesi, Süleymanpaşa’nın çehresini değiştirerek şehrin deniz kıyısını kullanma oranını iki kattan daha fazla arttırıyor.
Altınova sahil şeridinde zemin sağlamlaştırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından üstyapı çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Sahil boyunca dikilen palmiyeler görünüme büyük katkı yaparken, son olarak alana bir saat kulesi de yerleştirildi. Çevre düzenlemesinin de tamamlanması ile birlikte Süleymanpaşa yepyeni ve albenisi yüksek bir sahil şeridine kavuşmuş olacak. Ayrıca mevcut sahil bandında, balıkçı barınağının yan tarafında bulunan ve on yıllardır atıl halde duran alan da yepyeni bir düzenleme ile vatandaşların kullanımına kazandırılıyor. Şehrin dört bir yanında süren yenileme çalışmaları, yeni yatırım ve projelerle ilgili birçok ayrıntı da Süleymanpaşa Belediyesinin kendi imkânları ile gerçekleştiriliyor. Her üç sahil şeridinde de kullanılacak olan kent mobilyaları, aydınlatmalar ve diğer aksesuarlar Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü atölyelerinde üretilerek proje maliyetlerinin ciddi anlamda düşürülmesi sağlanıyor.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, tüm çalışmaları düzenli olarak yerinde inceleyerek çalışmaları yakından takip ediyor. Yüksel, şehrin salgın sonrası hayata hazır hale gelmesi için çok çalıştıklarını dile getirerek, “Salgın illeti hayatımızı allak bullak etse de biz belediye olarak bu krizi bir fırsat gibi görerek çalışmalarımızı daha hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkânı buluyoruz. Bu illet elbet hayatımızdan çıkıp gidecek. Biz de hayatımızın kısıtlandığı bu süreci en iyi şekilde değerlendirerek şehrimize katkı sağlayacak projelerimizi hızlandırdık. Kısa süre sonra bambaşka çehreye kavuşmuş bir Süleymanpaşa göreceksiniz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Süleymanpaşa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Süleymanpaşa ilinden Süleymanpaşa bambaşka bir görünüme kavuşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2021 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Süleymanpaşa bambaşka bir görünüme kavuşuyor haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Mayıs 2021, Pazartesi
 • İmsak
  03:56
 • Güneş
  05:43
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  17:07
 • Akşam
  20:29
 • Yatsı
  22:09
Sayfa Başı