TEKİRDAĞ HABERLERİ

Süleymanpaşa Belediyesi'nden Tekirdağ'a, 'seyir terası'

DHA
20.11.2020 - 15:33 |Son Güncelleme :
DHA

Süleymanpaşa Belediyesi'nden Tekirdağ'a, 'seyir terası'

 

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi, Rumeli İskelesi ve Selanik Meydanı projelerinden sonra, sahil bandına hareket katacak olan Paşa Seyir Terası projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Rakoczi Müzesi altında bulunan ve uzun yıllardır atıl durumda kaderine terk edilen alan, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından seyir terası haline getiriliyor.

YÜKSEL'İN GİRİŞİMİYLE HAYATA GEÇİYOR

Yıllar önce Tekirdağ'a çay bahçesi olarak hizmet eden ancak yıllar içinde kapanarak kaderine terk edilen alan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel'in girişimleriyle yeniden vatandaşların kullanımına sunulmaya hazırlanıyor. Paşa Seyir Terası olarak hizmet verecek alanda bir adet kafeterya, seyir ve yürüyüş alanları ile tuvaletler bulunacak. İnşasında son aşamaya gelinen projenin kısa süre içinde hizmete açılması beklenirken, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de çalışmaları yakından takip ederek yerinde incelemelerde bulunuyor. Paşa Seyir Terası, tıpkı geçtiğimiz yaz hizmete giren ve kısa sürede büyük yankı uyandıran Rumeli İskelesi ve Selanik Meydanı projeleri gibi Süleymanpaşa'nın turistik potansiyeline büyük katkı yapacak bir yatırım olarak değerlendiriliyor.
Öte yandan, Paşa Seyir Terası'nın her türlü donatısı, Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki atölyelerde üretilerek ciddi anlamda tasarruf sağlanıyor.

YÜKSEL: ATIL DURUMDAKİ ALANLARI TURİZME KAZANDIRIYORUZ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, "Süleymanpaşa'mız denize kıyısı olan şanslı şehirlerden biri ancak bu zamana kadar bu potansiyel yeterince değerlendirilmemişti. Biz Süleymanpaşa Belediyesi olarak bu turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirecek projeleri birer birer hayata geçiriyoruz. Paşa Seyir Terası da Rumeli İskelesi gibi yıllarca atıl bırakılan ama potansiyeli yüksek olan yerlerden biriydi. Burasını Süleymanpaşa'da yaşayan hemşehrilerimizin hizmetine kazandırmak için yoğun bir mesai içerisindeyiz. Çalışmalarımız son aşamaya geldi. Allah'ın izniyle kısa süre içinde halkımızın istifadesine sunacağız" dedi.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Süleymanpaşa Belediyesi'nden Tekirdağ'a, 'seyir terası' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Kasım 2020 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Süleymanpaşa Belediyesi'nden Tekirdağ'a, 'seyir terası' haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

20 Kasım 2020, Cuma
 • İmsak
  06:27
 • Güneş
  07:56
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı