Kardeş Şehir Bayreuth’tan Süleymanpaşa’ya Sürpriz Ziyaret

Güncelleme Tarihi:

Kardeş Şehir Bayreuth’tan Süleymanpaşa’ya Sürpriz Ziyaret
Oluşturulma Tarihi: Nisan 14, 2015 15:43

TEKİRDAĞ MERKEZ İLÇE SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NİN KARDEŞ ŞEHRİ ALMAN BAYREUTH BELEDİYESİ’NİN ORGANİZASYONUNDA BAYREUTH BELEDİYE MECLİS ÜYESİ HALİL TAŞDELEN VE MENNAN YILDIRIM’IN KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE YAKLAŞIK 40 KİŞİLİK ALMAN GRUP SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi’nin kardeş şehri Alman Bayreuth Belediyesi’nin organizasyonunda Bayreuth Belediye Meclis Üyesi Halil Taşdelen ve Mennan Yıldırım’ın koordinatörlüğünde yaklaşık 40 kişilik Alman grup Süleymanpaşa Belediyesi’ni ziyaret etti.
Süleymanpaşa Belediye Başkan Vekili Mustafa Özdemir tarafından karşılanan Alman misafirler tarihi binayı gezerken Başkan Vekili Özdemir misafirlere tarihi binanın geçmişinden Süleymanpaşa Belediyesi’nin kuruluşuna kadar olan süreç ile ilgili bilgi verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özdemir, "Almanya’daki kardeş şehrimiz Bayreuth’tan bizleri ziyarete gelen kardeşlerimize öncelikle teşekkür ederim. Sizleri görmekten ve misafir etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Süleymanpaşa’ya hoş geldiniz" dedi.
"ULUSLARARASI BOYUTTA İLİŞKİLER KURARAK PROJELER ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ"
Süleymanpaşa Belediyesi olarak sadece çevredeki illerle değil uluslararası boyutta ilişkiler kurarak projeler üretmeye çalıştıklarını belirten Özdemir, "Bayreuth şehri ile olan kardeşliğimiz de geçmiş dönemden bize miras kalan ve bizlerin de kuvvetlendirerek devam ettiğimiz bir kardeşlik bağı. Onları her zaman şehrimizde görmekten onur duyarız" diye konuştu.
Bayreuth Belediyesi ile kardeş şehir projesinin mimarı ve gerçekleşen ziyaretin koordinatörü olan Mennan Yıldırım ise, "İki şehir arasındaki bağın hiç kopmaması için emek harcıyoruz. Belediyeler arasındaki kardeşlik ortak projelerle daha da büyüyecek" ifadelerini kullandı.
Başkanlık makam odası başta olmak üzere tarihi binayı inceleyen Alman misafirler ile Başkan Vekili Mustafa Özdemir yakından ilgilenirken hatıra fotoğrafı çekimi ile ziyaret sona erdi.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!