TEKİRDAĞ HABERLERİÇERKEZKÖY HABERLERİ

Çerkezköy'de kuryeler gazeteleri okuyucularla buluşturdu

DHA
18.04.2020 - 16:43 |Son Güncelleme :
DHA

Çerkezköy'de kuryeler gazeteleri okuyucularla buluşturdu

 

Şaban KARDEŞ/ÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA)- İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca, 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içinde 2 gün sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bayiler gazeteleri motosiklet ve araçlarla nostaljik yöntemle okuyucu ile buluşturdu.

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamına 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta alınan 2 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle Tekirdağ’da sessizlik hakim oldu. Kentin meydanları, sokak ve caddeleri boş kaldı. Çerkezköy ilçesinde gazete satışları sokaklarda 
motorlu kuryeler ve araçlarla dağıtıldı.Çerkezköyde gazete başbayi Erdal Aydın, 10 kişilik araç filosu ve motorlu kuryelerle Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı ve Ergene ilçelerindeki mahallelerde sokağa çıkma yasağının ilk gününde gazeteleri okuyucularıyla buluşturduklarını söyledi.

Günlük hayatta gazete dağıtımını birçok insanın görmediğini ifade eden Aydın, "Bazı çocukların şaşkın bakışları arasında mahallede kimi camdan, kimi apartmanın 5 ya da 10'uncu katından sarkıttıkları sepetle gazetelerini alırken biz de bu manzarayı sadece siyah beyaz nostaljik Türk filmlerinde görürdük.  2020 yılında dünyayı etkisi altına alan ve insanların yaşamsal ve sosyal alanlarını sınırlayan koronavirüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında, okurlar sosyal medyanın gelişmesine rağmen en doğru ve en güvenilir haberleri yazılı basından alabileceklerini biliyorlar ve okurlar bu güvenle gazeteleri evlerinden çıkamadıkları bu zor günlerde bile kapıların önüne gelen bizlerden satın alabiliyorlar. Bu, basın özgürlüğü adına ve Türk basını adına son derece önemli. Biz bunu yaşamasak belki gazetenin ve basının sosyal medya karşısında yenik düştüğünü düşünecektik. Ama şunu gördük ki teknoloji hızla gelişti, zor günlerde yine Türk basını üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptı. Devletimiz kimseyi aç, açıkta bırakmazken Türk basını da kimseyi habersiz bırakmadı. Gazete okurları doğru haberi yazılı basımdan almanın nostaljik heyecanını yaşadılar" dedi.

Bu zor süreçte dağıtımından sorumlu oldukları 4 ilçede 10 araç, 4 motorlu kurye ile mahallelerde maskelerini takarak, biraz da nostalji yaparak sorumluluğun gereği olarak gazeteleri halkla buluşturduklarını söyleyen Aydın, bu işin uzaması durumunda yetkililerin fırıncılarla birlikte koordineli bir şekilde gazete dağıtımını organize etmelerinin daha doğru olacağını kaydetti.  Sadece ulusal gazeteleri değil yerel gazeteleri de dağıttıklarını ifade eden Aydın, "Bu işi koordine eden yetkililerden ricamız fırınlarla birlikte bu işi organize edebilirsek gelecek süreçte vatandaşın gazeteye ulaşımının önünü açmış oluruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çerkezköy haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çerkezköy ilinden Çerkezköy'de kuryeler gazeteleri okuyucularla buluşturdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Nisan 2020 tarihinde saat 16 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çerkezköy'de kuryeler gazeteleri okuyucularla buluşturdu haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

19 Nisan 2020, Pazar
 • İmsak
  04:44
 • Güneş
  06:18
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  16:59
 • Akşam
  20:01
 • Yatsı
  21:27
Sayfa Başı