TEKİRDAĞ HABERLERİ

Çanakkale'de 18 Mart'ta göndere çekilecek Türk bayrağı, Tekirdağ'da

DHA
02.03.2021 - 18:20 |Son Güncelleme :
DHA

Çanakkale'de 18 Mart'ta göndere çekilecek Türk bayrağı, Tekirdağ'da

 

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA)- 18 MART Çanakkale Zaferi'nin 106'ncı yıldönümü ve Şehitler Günü'nde Şehitler Abidesi'nde göndere çekilecek Marmara Bölgesi'ni temsil eden ve Edirne'den yola çıkarılan Türk bayrağı, Tekirdağ'a ulaştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Türkiye'nin 81 ilinde hayata geçirilen 'Anadolu Gönül Yolu' etkinliği kapsamında şanlı Türk bayrağı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü'nde Çanakkale Şehitler Abidesi'nde buluşturulmak üzere Çanakkale'ye gönderilecek. Etkinlik kapsamında Marmara Bölgesi için bayrak Edirne'den dün yola çıkan bayrak Kırklareli'nin ardından bugün Tekirdağ'a ulaştı. Vali Aziz Yıldırım'ın teslim aldığı bayrak, İstanbul'a götürülmek üzere Onur Özdamar adlı gence teslim edildi.

Törende konuşan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, "Ömrünüzün ilerleyen yıllarında bu vatana, millete birçok alanda hizmet edeceksiniz. Kiminiz vali, doktor, öğretmen, mühendis, esnaf olacak, kiminiz sivil toplum kuruluşunda bu vatana millete hizmet etmeye gayret edecek. Önemli olan faydalı, vatanını milletini seven insanlar olmak. Bunun içinde, öperek, birbirine teslim ettiğiniz bayrak çok kıymetlidir. Herkes bu bayrağın peşinde. Bizler de bu bayrağı gönderde tutabilmek için, özgürce bu vatanın üzerinde dalgalanmasını sağlayabilmek için varımızla, yoğumuzla mücadele ediyoruz" dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ülkü Uslu ise, "Dünya var oldukça ve yer yüzünde tek bir Türk evladı kaldığı sürece,  gök yüzünde gururla dalgalandıracağımız, rengini şehitlerimizin kanından alan ve ecdadımızın emaneti olan şanlı bayrağımız, Çanakkale Zaferi'nin 106'ıncı yıldönümü münasebetiyle;  gençlerimize vatan ve bayrak sevgisinin geliştirilmesi, şehitlik olgusunun işlenmesi ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla düzenlenen Anadolu Gönül Yolu  81 Genç 81 Bayrak etkinliği kapsamında Kırklareli ilimizden teslim alınarak, 3 Mart tarihinde İstanbul il temsilcisine teslim edilecektir. Oradan da sırasıyla Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Bilecik, Yalova, Bursa ve Balıkesir temsilcilerine teslim edilecektir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Çanakkale'de 18 Mart'ta göndere çekilecek Türk bayrağı, Tekirdağ'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Mart 2021 tarihinde saat 18 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çanakkale'de 18 Mart'ta göndere çekilecek Türk bayrağı, Tekirdağ'da haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

15 Nisan 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:54
 • Güneş
  06:26
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:57
 • Akşam
  19:55
 • Yatsı
  21:20
Sayfa Başı