SİVAS HABERLERİ

STSO'dan kadına şiddete karşı kampanyaya destek

DHA
26.11.2020 - 15:08 |Son Güncelleme :
DHA

STSO'dan kadına şiddete karşı kampanyaya destek

SİVAS,(DHA) - SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sivas AB Bilgi Merkezi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele gününde yürütülen kampanyaya açıklamayla destek verdi.
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Sivas AB Bilgi Merkezi tarafından başlatılan kampanyada, "Kadına karşı şiddet, maalesef örneklerine en sık rastlanılan insan hakları ihlalidir. AB’nin, Türkiye’nin ve dünyadaki birçok ülkenin baş etmek zorunda olduğu bir sorundur. Cinsiyet eşitliği Avrupa Birliği’nin temel ilkelerindendir. Ancak hala bir gerçekliğe dönüşmemiştir. Bir bütün olarak iş dünyasında, siyasette ve toplumda kadınlar, gittikleri yolda birçok engel ve engebeyle karşılaşmaktadır. Covid-19 bir çok eşitsizliği derinleştirmiş ve sosyal, siyasi ve ekonomik sistemlerde birçok zayıf noktayı açığa çıkarmıştır. Diğer bir yandan kadına karşı şiddette de önemli bir artış görülmüştür. Bugün Avrupa Komisyonu tarafından yeni bir Cinsiyet Eylem Planı ortaya konulmaktadır. AB, kadın ve kızlara karşı şiddetle mücadelede öncü bir rol oynamaya devam etme konusunda kararlıdır. Birlikte çalışarak mağdurları ve bunu atlatmış kişileri koruyabiliriz. Faillerin adalet önünde hesap vermesini sağlayabilir ve cinsiyet temelli şiddete karşı etkin kanun ve politikaları destekleyebiliriz. AB Türkiye Delegasyonu, kadına karşı şiddetle ilgili bilinç yaratmak amacıyla bu hafta yurt çapında bir kampanya başlattı. AB ile güçlerini birleştiren tüm ortaklarımıza, AB Bilgi Merkezlerine ve Ticaret ve Sanayi Odalarına teşekkür etmek isterim. Yaptığımız çalışmalar, kadın ve erkeklerin eşit olduğu ve herhangi bir şiddet biçimine maruz kalmadığı bir dünyanın oluşumuna katkıda bulunacaktır” ifadelerine yer verildi.
Konuyla ilgili kampanya başlayan Sivas AB Bilgi Merkezi, şehrin farklı noktalarında billboardlarda, led ekranlarda, yerel gazetelerde, sosyal medyada ve haber web sitelerinde görsel çalışmalar yayınlandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden STSO'dan kadına şiddete karşı kampanyaya destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Kasım 2020 tarihinde saat 15 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça STSO'dan kadına şiddete karşı kampanyaya destek haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ocak 2021, Çarşamba
 • İmsak
  06:15
 • Güneş
  07:42
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:21
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı