SİVAS HABERLERİ

Sivas'ta yeşil alanlar tasarruflu sistemle sulanacak

DHA
15.09.2020 - 14:52 |Son Güncelleme :
DHA

Sivas'ta yeşil alanlar tasarruflu sistemle sulanacak

SİVAS, (DHA) - SİVAS Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü kurum içi sistem değişikliğine giderek fidelerin yaşam kalitesini artırabilmek ve tasarruf sağlamak amacıyla sıra dizimi otomatik sulama sistemine geçti.
Sivas Park ve Bahçeler Müdürlüğü imar planında mezarlık alanı, dinlenme parkı, çocuk bahçesi, spor alanları, yaya bölgeleri ve yeşil alan olarak belirlenen yerlerde, budama, form budama, yabani ot alımı, çapalama, ilaçlama, gübreleme, temizlik, sulama ve onarım yaparak ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda daha kaliteli hizmet verebilmek için sıra dizimi otomatik sulama sistemine geçti. Yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Park ve Bahçeler Müdürlüğünü ziyaret eden Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, birim müdürü Özel Açık'tan bilgiler aldı. Yeni oluşturulan sistemle birlikte hem fidelerin yaşam kalitesi artırılacak hem de otomatik sulama sistemiyle tasarruf sağlanmış olacak.

'FİDELERİMİZİN YAŞAM KALİTESİ ARTIYOR'
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yeni sistemin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, "Bilinmelidir ki; göreve geldiğimiz ilk günden bu yana yeşil alana büyük önem veriyoruz. Sivasımızda kişi başına düşen yeşil alan sayısını artırabilmek için yoğun çaba harcıyoruz. Bunda en büyük emeği ise Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ve çalışma arkadaşlarımız veriyor. Eskiden direk bulunduğumuz alanlara ekimler gerçekleştirerek personellerimiz tarafından sulama yapılıyordu. Ayrıca ekimlerde bazı fireler verebiliyorduk. Yaptığımız değişiklikle birlikte sıra dizimi otomatik sulama sistemini hayata geçirdik. Bahçelerimizde sıra düzeni halinde açık hava dikimiyle bölgeler belirleyerek çiçeklerimizi nitelikli ağaçlarımızın ekimini yapıyoruz. Böylelikle fidelerimizin yaşam kalitesini artırmış olduk" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas'ta yeşil alanlar tasarruflu sistemle sulanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2020 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas'ta yeşil alanlar tasarruflu sistemle sulanacak haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

15 Eylül 2020, Salı
 • İmsak
  04:41
 • Güneş
  06:06
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  16:03
 • Akşam
  18:48
 • Yatsı
  20:07
Sayfa Başı