SİVAS HABERLERİ

Sivas'a 43 yeni okul kazandırılacak

DHA
07.07.2020 - 18:00 |Son Güncelleme :
DHA

Sivas'a 43 yeni okul kazandırılacak

SİVAS, (DHA) - SİVAS'ta eğitimin fiziki altyapısını güçlendirmek için yapılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.
Bu kapsamda; 2020 yılı yatırım programında yer alan yeni yapım, onarım ve güçlendirme yapılan okulların son durumu; İl Milli Eğitim Yatırımları Değerlendirme Toplantısında Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında masaya yatırıldı. Toplantıda, 2020 yatırım programında yer alan yeni yapım 43, onarım 76 ve güçlendirme yapılan 28 okulun son durumu masaya yatırıldı. Vali Salih Ayhan ve beraberindekiler, toplantının ardından yapımı tamamlanma aşamasında olan Merkez Asım Şahin İmam Hatip Ortaokulu ile Örtülüpınar Mahallesinde yapımı devam eden Ticaret Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu.
Vali Ayhan, yaptığı açıklamada; eğitimde günün şartlarına uygun ve teknolojiyle donatılmış mekânların olmasının çok önemli olduğunu ifade ederek, "Türkiye'de fiziki altyapı anlamında Sivas, eğitimde en iyi illerden bir tanesi. Burada geçmiş dönemde bakanlık yapmış TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekilimiz Sayın İsmet Yılmaz'ın, milletvekillerimizin, bizlerin ve yerelde de kamu kurum ve kuruluşların temsilcilerinin bu işi sahiplenmesiyle Sivas eğitimde aslan payını aldı" dedi.
Sivas il genelinde 43 adet okul inşaatının çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Vali Ayhan, 76 adet okulunda onarım programına alındığını söyledi. 28 adet okulda da deprem güçlendirme çalışması yapıldığını anlatan Vali Ayhan, "Amacımız eğitim kalitesini ve niteliğini artırmak, çocuklarımızın sportif ve akademik anlamda başarı olmasını hedefliyoruz" diye konuştu.
Pandemi sürecinin Türkiye'yi olumsuz etkilediğini, bu süreçte de online eğitimler ile bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını aktaran Vali Ayhan, "Bu dönemde LGS ve YKS sınavları yapıldı. Şehrimizde fiziki alanda yapılan çalışmalarımızın akademik başarıya yansıması olacaktır. Sivas'ın eğitim alanında da inşaat alanında da iyi bir ekibi var. Her alanda farkındalık yaratan, özgün projeler hazırlıyoruz. İl Özel İdaresi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve paydaş kurumlarımız ile Sivas’ı eğitimde en iyi noktaya getirmeye gayret gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas'a 43 yeni okul kazandırılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2020 tarihinde saat 18 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas'a 43 yeni okul kazandırılacak haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

07 Temmuz 2020, Salı
 • İmsak
  03:12
 • Güneş
  05:04
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  16:38
 • Akşam
  20:10
 • Yatsı
  21:54
Sayfa Başı