SİVAS HABERLERİ

Sivas İl Sağlık Müdürlüğü'nden sağlıkta şiddet açıklaması

DHA
13.03.2020 - 19:23 |Son Güncelleme :
DHA

Sivas İl Sağlık Müdürlüğü'nden sağlıkta şiddet açıklaması

Mert Taha VAROL/SİVAS,(DHA)- SİVAS İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Fethullah Selçuk Moğulkoç, basın toplantısı düzenleyerek sağlıkta şiddete tepki gösterdi.  
Sivas Numune Hastanesinde düzenlenen toplantıda konuşan Sağlık Müdürü Selçuk Moğulkoç, "Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet, maalesef Türkiye'de hemen her yerde olabilmektedir. Bu da  bir çok sebep içinde, vatandaşın konuyu yeterince bilmemesine bağlıyoruz. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin varlığı ülkemizdeki sağlık çalışanlarının neredeyse tümünü son derece olumsuz etkilemektedir. Sağlıkta şiddet yaşam ve çalışma haklarını yok etmekte ve mesleklerini gereği gibi yapmalarına engel olmaktadır. 365 gün 24 saat sağlık hizmeti veren, bize bu hizmeti sunan insanlara hepimizin saygı duyması gerekir. Bunlar bizim kardeşimiz, evladımız, eşimiz, annemiz, babamızdır. Çalışan hizmet verdiği kişiye, hizmet alanda hizmet aldığı kişiye saygılı olması gerekiyor. Yapılan yasal düzenlemeler ile ülkemizde hasta hakları belirli bir düzeye ulaşmıştır. Nasıl ki insanlarımızın bu haklarını etkin bir şekilde kullanmalarına yine biz sağlık çalışanları katkıda bulunuyorsak, biz sağlık çalışanlarının da haklarının olduğunu unutulmaması ve insanlarımızın sağlık hizmeti alırken bunlara dikkat etmesini istiyoruz" dedi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas İl Sağlık Müdürlüğü'nden sağlıkta şiddet açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mart 2020 tarihinde saat 19 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas İl Sağlık Müdürlüğü'nden sağlıkta şiddet açıklaması haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mart 2020, Perşembe
 • İmsak
  04:54
 • Güneş
  06:19
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:12
 • Akşam
  18:57
 • Yatsı
  20:15
Sayfa Başı