SİVAS HABERLERİ

Sivas Belediyesi'nden izinsiz hafriyat dökümüne GPRS'li önlem

DHA
02.04.2021 - 14:27 |Son Güncelleme :
DHA

Sivas Belediyesi'nden izinsiz hafriyat dökümüne GPRS'li önlem

SİVAS, (DHA) - SİVAS Belediyesi 'Hafriyat Yönetim Bilgi Sistemi'ni devreye sokuyor. Çevre kirliliğini önleyerek istenmeyen görüntülerin önüne geçmek amacıyla Sivas'ta bulunan hafriyat ve moloz taşıyan kamyonlara araç takip cihazları takarak GPRS ile izlenecek. Belediye tarafından belirlenen yerlerin dışında hafriyat dökenler tespit edilerek cezai işlem uygulanacak.
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin kentte görev yapan hafriyat sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen istişare toplantısına Başkan Bilgin'in yanı sıra Başkan Yardımcıları Kayhan Işık, Levent Olgun, Bekir Sıtkı Eminoğlu, Özbelsan Genel Müdürü Ahmet Kuzu, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bahattin Şahin ile sektör temsilcileri katıldı. Toplantıda Bilgin sektör temsilcilerinin sorunlarını dinleyerek yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

'AMACIMIZ DOĞAYI KORUMAK'
Yapılan toplantıda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, "Akıllı şehirler alanında bir adım daha atıyoruz. Amacımız çevre kirliliğinin önüne geçmek, doğamızı koruyabilmek. Bu kapsamda bugün sizlerle bir araya gelerek ortak paydada buluşmak için beraberiz. Bu sektörde faaliyet gösteren kamyon ve araçlarımıza GPRS sistemi takarak belediyemiz tarafından belirlenecek alanlara hafriyat dökülmesini ve çevre kirliliğini engellemek istiyoruz. Ayrıca hafriyat araçlarının güzergâhlarını belirlemek ve şehir içi trafiğinin rahatlamasına da önemli katkılar sunmayı planlıyoruz. Bu noktada öncelikle hafriyat sektöründe çalışan ve bu sisteme kayıt olan firmalar ve araçları bu sektör de çalışabilecek. Bizimde uzaktan kontrol edeceğimiz sistemi monte ederek takip etmiş olacağız. Uygulama kapsamında izin verdiğimiz ve takip cihazı kullanan kamyonun kasası kalktığında sistemimiz devreye girecek. Belirlenen alanlara hafriyat döküldüğü zaman bir sorun olmayacak ancak bu araçların damperleri farklı bir alanda harekete geçtiği an sistem devreye girecek. GPRS ile sistem anında bizi uyaracak. O andan itibaren gerek plaka kontrolü gerek görüntü kontrolüyle cezai işlem uygulanacak. İlimiz merkezde toplam 100 hafriyat kamyonuna takip cihazlarımızı takacağız. Belirlediğimiz alanın dışına döküm yapılırsa şoför ve firmaya cezai müeyyide uygulayacağız" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sivas Belediyesi'nden izinsiz hafriyat dökümüne GPRS'li önlem hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Nisan 2021 tarihinde saat 14 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sivas Belediyesi'nden izinsiz hafriyat dökümüne GPRS'li önlem haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

13 Nisan 2021, Salı
 • İmsak
  04:22
 • Güneş
  05:51
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  16:18
 • Akşam
  19:14
 • Yatsı
  20:37
Sayfa Başı