SİVAS HABERLERİ

Öğrenciler Sivas'ı kitaplarla yakından tanıyacak

DHA
07.02.2020 - 16:54 |Son Güncelleme :
DHA

Uğur YİĞİT/SİVAS, (DHA) - SİVAS'ta öğretmenler tarafından hazırlanan 'Okulum Sivas' ve 'Şehrimiz Sivas' adlı kitaplarla öğrenciler kenti yakından tanıma fırsatı bulacak. 
Sivas Valisi Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, kitapları hazırlayan öğretmenlerle bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, kitaplar hakkında Vali Salih Ayhan'a bilgiler verdi. Savaşçı, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Okul Dışı Öğrenme Projesi' kapsamında hazırlanan 'Okulum Sivas' kitabı ile doğal, tarihi ve kültürel mekanlar ile bilim merkezlerinin ders müfredatıyla ilişkilendirilmesinin, bu mekanların okul dışı öğrenme ortamı olarak kullanılmasının ve aynı zamanda öğrenmenin yerinde ve kalıcı olarak sağlanmasının amaçlandığını söyledi.
Sivas'ın geçmişten bugüne yaşam hikayesinin sosyal, kültürel, sanatsal ve tarihsel açıdan değerlendirildiği kitapta, şehir yaşantısı, şehrin sahip olduğu imkan ve olanaklar, sahip olunan doğal kaynaklar, iletişim, ulaşım gibi birçok konunun yer aldığını ifade eden Savaşçı, ilk iki ünitesindeki öğretim materyalleri Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce hazırlanan kitabın diğer ünitelerinin ise Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlandığını belirtti. 
Her iki kitabın da hazırlanmasında emeği olan öğretmenleri tebrik eden Vali Salih Ayhan kitapların öğrencilerin yaşadıkları şehri tüm detayları ile tanıyabilmeleri için önemli birer kaynak ve rehber niteliğinde olduğunu ifade etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Öğrenciler Sivas'ı kitaplarla yakından tanıyacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Şubat 2020 tarihinde saat 16 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler Sivas'ı kitaplarla yakından tanıyacak haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

07 Şubat 2020, Cuma
 • İmsak
  06:03
 • Güneş
  07:28
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  18:04
 • Yatsı
  19:24
Sayfa Başı