Sivas Uluslararası Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

Güncelleme Tarihi:

Sivas Uluslararası Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 31, 2024 22:34

Sivas Uluslararası Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

Haberin Devamı

Alperen YILDIZ/SİVAS,(DHA)-SİVAS'ta Valilik, Sivas Belediyesi ve Cumhuriyet Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen Sivas Uluslararası Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen ödül törenine Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı. Bu yıl ilki yapılan festival kapsamında dünyanın farklı ülkelerinden gönderilen toplam 2 bin 328 film festivale katılırken dereceye giren film ve belgesel kategörilerinde yarışan ve finale kalan 20 eserin yönetmenlerine ödülleri verildi.

'SİVAS’IN SİNEMA SEKTÖRÜNDE VAZGEÇİLMEZ BİR DURAK OLACAĞINA İNANIYORUM'

Haberin Devamı

Programın açılış konuşmasını yapan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, "Ümit ediyorum ki ilimizde ağırladığımız misafirlerimiz buradan dostluklar ve güzel anılarla ayrılacaklar ve Sivas için birer turizm elçisi olacaklardır. Sivas’ı hiçbir zaman unutmayacak ve dizi, film, belgesel planlarınıza Sivas’ı da eklemeyi ihmal etmeyeceksiniz. Sizlerle tekrardan buluşmak beklentilerimizin en başında geliyor. Bizler böylesine kadim bir şehir olan Sivas’ın sinema, dizi ve belgesellerde de yer alsın istiyoruz. Bunun tohumlarını düzenlemiş olduğumuz festival ile atmış olduk. Bu doğrultuda sanat ve tarih kokan bu güzide şehrin artık sinema sektöründe vazgeçilmez bir durak olacağına inanıyorum" dedi.

Ödül töreni, Şef Öğr. Gör. Kürşat Taydaş ve ekibi tarafından verilen konser ile sona erdi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!