SAMSUN HABERLERİ

Samsun'da 'Alo 153 Kent Yönetim Merkezi', vatandaş ile büyükşehir arasında köprü olacak

DHA
11.03.2021 - 15:50 |Son Güncelleme :
DHA

Samsun'da 'Alo 153 Kent Yönetim Merkezi', vatandaş ile büyükşehir arasında köprü olacak

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tüm hizmetlerin tek bir numara üzerinde toplandığı 'Alo 153 Kent Yönetim Merkezi’nin Adnan Kahveci Parkı'nda yükseldiğini belirterek, “Projenin amacı belediye ve vatandaşlar arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek, vatandaşın taleplerini hızlı şekilde karşılayarak, çözüme kavuşturmaktır” dedi.

Vatandaş ve belediye arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla inşaatına başlanan 'Alo 153 Kent Yönetim Merkezi’ hizmet binasında çelik kolon imalatı sürüyor. İki hafta sonra monte işlemi gerçekleştirilecek olan binanın 2021 yılı içerisinde hizmete açılması planlanıyor.

17 ilçenin tamamıyla ilgili her türlü şikayet ve taleplerin alınacağı merkezin 7/24 hizmet vereceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Toplam inşaat alanı  983.46 metrekare. Bu proje bizim için çok önemli, 1 milyon 350 bin insanımız dahil şehir dışındaki ve yurt dışındaki vatandaşlarımız, belediye ile irtibat kurabilecek. Önerisini, eleştirisini talebini buradan iletebilecekler. Çağdaş belediyecilik anlayışıyla Samsun'da yaşayan vatandaşlara en kısa sürede, en iyi hizmeti sunacağız ve vatandaşlarımız ile belediye arasındaki bürokrasiyi ortadan kaldıracağız" diye konuştıu.

‘KALİTE, ŞEFFAF, HIZLI, GÜVEN’
Küreselleşmeyle ve yeni dijital teknolojilerle birlikte dünyanın hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde değiştiğini ifade eden Başkan Demir, “Bir kurum, başarısını ve sürdürülebilir kalitesini sağlamak için değişmelidir. Projenin amacı bu değişimle birlikte belediye ve vatandaşlar arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek ve vatandaşın taleplerini hızlı ve etkili şekilde karşılayarak vatandaş odaklı yönetim anlayışını benimsemektir. Bu yıl içerisinde hizmete açacağımız Alo 153 Kent Yönetim Merkezimiz ile vatandaşlarımız asfalttan altyapıya, kanalizasyondan içme suyuna, toplu taşıma araçlarından fırın denetimine, yol ve kaldırımdan, park ve bahçelere, mezarlık ve cenaze defin işlemleri ve belediyeyi ilgilendiren diğer bütün sosyal ve kültürel hizmetlere kadar birçok talep, şikâyet ve önerilerini arayarak iletebilecekler. Verilen hizmette kalite, şeffaflık, adalet, hız, etkili iletişim, samimiyet, güven ve gizlilik gibi değerler de ön planda tutulacak” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Samsun'da 'Alo 153 Kent Yönetim Merkezi', vatandaş ile büyükşehir arasında köprü olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mart 2021 tarihinde saat 15 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Samsun'da 'Alo 153 Kent Yönetim Merkezi', vatandaş ile büyükşehir arasında köprü olacak haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:22
 • Güneş
  05:53
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  16:21
 • Akşam
  19:18
 • Yatsı
  20:43
Sayfa Başı