Rize'de Muhasebe Haftası kutlanıyor

Güncelleme Tarihi:

Rizede Muhasebe Haftası kutlanıyor
Oluşturulma Tarihi: Mart 02, 2022 09:28

Rize'de Muhasebe Haftası kutlanıyor

Haberin Devamı

Rukiye MEYVECİ/RİZE (DHA)- RİZE’de, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (RSMMMO) tarafından Muhasebe Haftası düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 

Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından gerçekleştirilen kutlama programı Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. RSMMMO Başkanı Ali Fuat Çakmakçı ve beraberindeki muhasebeciler, hafta dolayısıyla Vali Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin’i ziyaret etti.

‘MALİ MÜŞAVİRLER ÖZEL BİR ROL ÜSTLENECEKLER’

SMMMO Başkanı Ali Fuat Çakmakçı, toplumsal yaşamı tehdit eden pandemi ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin yaratmış olduğu belirsizlik ortamında, Muhasebe Haftasını kutladıklarını belirterek, “Dünyada savaş senaryolarının tartışıldığı bu belirsiz ortamda, ekonomide yaşanan sıkıntılar vatandaşlarımızın, işletmelerimizin ve meslektaşlarımızın zorluklarla dolu bir süreç yaşamasına neden olmaktadır. Dünyanın ve ülkemizin bu sıkıntılı sürecin üstesinden geleceğine olan umudumuz tamdır. Bu zor dönemi aşmada ve işletmeleri yarınlara hazırlamada Mali Müşavirler özel bir rol üstlenecekler” dedi.

‘DÜNYA VE ÜLKEMİZ YENİ BİR DÖNEME GİRİYOR’

Dünyanın ve ülkemizin yeni bir döneme girdiğini belirten Başkan Çakmakçı, “Sürdürülebilirliğin ön plana çıktığı ve giderek öneminin artacağı bu dönemde tüketim anlayışımızdan, üretim anlayışımıza kadar bizleri köklü bir değişim bekliyor. Mali Müşavirler bu değişim sürecinde işletmelere ve ekonomiye güven sağlayan danışmanlar olarak yol gösterici olacaktır. Bu gelişmeler doğal olarak muhasebeden beklenti ve taleplerin de değişmesini beraberinde getiriyor. Klasik finansal raporlama anlayışı yerini yeni dönemde döngüsel ekonominin ihtiyaç duyduğu bilgilerin üretilmesi ve sunulmasına bırakacak. Sistemin başarılı çalışmasında kamu görevlileri kadar meslektaşlarımızın payının en üst seviyelerde olduğu bütün kamuoyunca bilinmelidir. Meslektaşlarımızın yaptıkları görevler, kamu maliyesine ve ülke ekonomisinin gelişimine önemli katkı ve enformasyon sunmaktadır” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!