RİZE HABERLERİ

Rize Ticaret Borsası'ndan 'gübreyi ikinci sürgüne erteleyin' uyarısı

DHA
26.03.2020 - 15:58 |Son Güncelleme :
DHA

Rize Ticaret Borsası'ndan 'gübreyi ikinci sürgüne erteleyin' uyarısı

Bilge AVCI/RİZE, (DHA) - RİZE Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, dünyada ve ülkemizde yayılım gösteren Covid-19 virüsünün bölgede yayılmaması adına devletin aldığı önlemlere ek olarak, bölgeye özgü önlemlerin de alınması gerektiğini söyledi.

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yaş çay gübreleme işlerinin ertelenmesine ilişkin basın toplantısında konuşan Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, ‘’Devletimizin korunma önlemlerine ilaveten; çay gübrelemesi işi için bu günlerde Rize’ye il dışından müstahsiller gelmektedirler. Bu kişilerin hastalığın yayılmasına sebep olabilecekleri/oldukları aşikardır. Üreticilerimizin bölgemize gelmemesi ve bu işi birinci sürgün sonuna ertelemesinin Covid-19 Virüsünün yayılımını bölgemizde en aza indireceği, kendilerini yolculuktan kaynaklı riskten de koruyacağı yetkililer tarafından belirtilmektedir’’ dedi.

‘GÜBRENİN İKİNCİ SÜRGÜN BAŞLARINDA VERİLMEli'

Çay müstahsillerinin, gübrelemenin geç yapılmasından dolayı endişelenmemesini belirten Erdoğan, ziraat mühendisleri tarafından yaş çay gübreleme işinin birinci sürgün sonunda yapılmasının çay kalitesinde ve veriminde hiçbir kaybının olmayacağını ifade etti. Bu şekilde bitkinin kış boyunca dinlendiğinin, gerekli enzimleri topraktan aldığının altını çizen Erdoğan, gübrenin ikinci sürgün başlarında verilmesinin daha faydalı olacağını söyledi.

ÜRETİCİLERDEN RİCADA BULUNDU

Erdoğan, ‘’Bütün dünyayla birlikte ülkemiz de çok zor bir süreçten geçmektedir. Bu hastalığın yayılmaması için elimizden geleni yapmalıyız. Rizeli hemşerilerimden ricam şudur ki, il dışından gelen üreticilerimizin koronavirüs önlemleri kapsamında, bir defalık (bu yıl) ilimize gelişlerini sürgün başlangıcına kadar ertelemeleridir.’’ dedi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Rize haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Rize ilinden Rize Ticaret Borsası'ndan 'gübreyi ikinci sürgüne erteleyin' uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2020 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rize Ticaret Borsası'ndan 'gübreyi ikinci sürgüne erteleyin' uyarısı haberi güncellenecektir.

RİZE NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mart 2020, Perşembe
 • İmsak
  04:38
 • Güneş
  06:04
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  15:58
 • Akşam
  18:43
 • Yatsı
  20:04
Sayfa Başı