RİZE HABERLERİ

Anadolu Yayıncılar Derneği’nden 'Dijital Dünya Çalıştayı'

DHA
09.03.2021 - 19:48 |Son Güncelleme :
DHA

Anadolu Yayıncılar Derneği’nden 'Dijital Dünya Çalıştayı'

RİZE, (DHA) - ANADOLU Yayıncılar Derneği tarafından 'Dijital Dünya' çalıştayı düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın destekleri ile Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından yeni iletişim teknolojileri, yerel ve ulusal medyanın ülke tanıtımına katkısı, yeni tür yayıncılık ve Türkiye'nin tanıtımı, global bilgi ağları ve veri güvenliği gibi konuların ele alındığı 'Dijital Dünya Çalıştayı', Beşiktaş'taki Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun'un açılış konuşmasını yaptığı çalıştayda Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, Radyo-Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, öğretim üyeleri, geleneksel ve dijital medya platformlarından katılımcılar da yer aldı.  

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, çalıştayla ilgili yaptığı değerlendirmede “Dernek olarak çok önemli bir çalıştay düzenledik. Yerel, ulusal ve uluslararası basın kuruluşlarında çalıştay haber oldu. Çalıştaya Türkiye’nin her yanından 200 dolayında yerel gazeteci katıldı. Bu gazetecilerin ufku açıldı. Netflix Blue TV eksen gibi mecralar yerel medyaya kapısını açtı. Yerel medya dijitalleşmenin önemini anladı. Sosyal medya alanında hukuki maddelerin gerekliliği yine çalıştayda masaya yatırıldı. Bunu ortaya çıkardık. Bunun dışında yeni medya ve reklam anlayışını ele aldık. Geleneksel medya tiraj ve reyting kaybediyor. O nedenle kendimize çekidüzen vermemiz gerekiyor. Bunu ortaya çıkardık. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanımız Sayın Fahrettin Altun da program sonrası bizlere teşekkür etti. Çok verimli bir çalıştay oldu” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Rize haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Rize ilinden Anadolu Yayıncılar Derneği’nden 'Dijital Dünya Çalıştayı' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mart 2021 tarihinde saat 19 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anadolu Yayıncılar Derneği’nden 'Dijital Dünya Çalıştayı' haberi güncellenecektir.

RİZE NAMAZ VAKİTLERİ

12 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:06
 • Güneş
  05:37
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  19:01
 • Yatsı
  20:25
Sayfa Başı