Osmaniye Kent Müzesi'ne ödül

Güncelleme Tarihi:

Osmaniye Kent Müzesine ödül
Oluşturulma Tarihi: Aralık 06, 2016 11:43

Osmaniye Kent Müzesi'ne ödül

Haberin Devamı

OSMANİYE Belediyesi Kent Müzesi, İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen Atrax 2016, 5. Uluslararası Eğlence-Etkinlik Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı'nda ödül aldı.
'TIK TIK NECATİ'NİN BALMUMU HEYKELİ
Atrax 2016 Fuarı birçok sektörden kuruluşlar ve belediyeleri bir araya getirdi. Osmaniye Belediyesi de fuarda stant açarak tanıtım yaptı. Osmaniye'de köşkerlik mesleği ile ün yapan 'Tık Tık Necati' lakaplı, Necati Kahraman'ın balmumundan yapılma heykeli yoğun ilgi gördü. Necati Kahraman'ın heykeli önünde ziyaretçiler fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.
Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi'nde yer alan 7 Ocak diorama görseli de Atrax fuarında ilgi odağı oldu. Osmaniye’nin milli mücadele döneminde Fransız işgalini ve halkın verdiği destansı kurtuluşu anlatan diorama ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.
Atrax 2016 Fuarı Crowne Plaza Otel’de gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi. Törende Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi’ne en iyi şehir müzesi ödülü verildi. Ödül töreninde bir konuşma yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, şunları söyledi:
"Geçtiğimiz yıl bize sunmuş oldukları ödülün yanı sıra bu yıl da kent müzemizle ilgili ikinci bir ödül sundular. Almış olduğumuz bu ödüller bizlerin hemşerilerimize sunmuş olduğu hizmetlerin daha da artarak devam etmesi noktasında güç, azim ve kararlılık veriyor. Ayrıca kent müzeleri şehrin tarihini kültürünü gelecek nesillere ve yaşayan nesillere aktarmak, anlatmak açısından büyük önem taşımaktadır."

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!