OSMANİYE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Vali Yılmaz, Basın Bayramı'nı kutladı

DHA
23.07.2020 - 10:55 |Son Güncelleme :
DHA

Vali Yılmaz, Basın Bayramı'nı kutladı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı" dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Vali Yılmaz, içerisinde yaşanılan çağın temel insan haklarından olan; haber alma, yayma ve ifade etme özgürlüklerinin en etkili aracı olan basının; objektif haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkıda bulunmakta olduğunu ifade etti.
Demokratik, laik bir hukuk devletinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, toplumsal değerlere, hukuka ve basın meslek ilkelerine uygun şekilde halkı bilgilendirmesi, gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımakta olduğunu vurgulayan Vali Yılmaz, "İlimizde de kamuoyunu aydınlatıcı bir görev üstlenen yerel basın kuruluşlarının, aynı bilinç ve görev anlayışı içerisinde, Osmaniye’nin sosyoekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,“Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir” sözü basının önemini ve basın mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu en güzel şekilde ortaya koymaktadır" dedi.
Vali Erdinç Yılmaz, mesajının sonunda şöyle dedi: "Türk basınında sansürün kaldırılışının 112. yıldönümünde, hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyor, başta Osmaniye’de görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor,  sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Vali Yılmaz, Basın Bayramı'nı kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2020 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Yılmaz, Basın Bayramı'nı kutladı haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

23 Temmuz 2020, Perşembe
 • İmsak
  03:48
 • Güneş
  05:26
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  16:36
 • Akşam
  19:57
 • Yatsı
  21:28
Sayfa Başı