OSMANİYE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Osmaniye'de immün plazma tedavisine başlandı

DHA
01.09.2020 - 13:24 |Son Güncelleme :
DHA

Osmaniye'de immün plazma tedavisine başlandı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) OSMANİYE Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Tamer Gülsür, koronavirüs tanı laboratuvarı kurulduğunu belirterek, eğitim araştırma ve üniversite hastanelerinde uygulanan immün plazma tedavisine de başlandığını söyledi.
Daha önceden koronavirüs şüpheli hastalardan alınan sürüntü örneklerinin Adana'ya gönderildiğini belirten Gülsür, daha hızlı ve pratik sonuç elde etmek için 2 adet PDR cihazı, 2 adet biyogüvenlik kabini ve diğer teknik donanım malzemelerinden oluşan PCR Laboratuvarını hızlı şekilde kurduklarını söyledi.
Laboratuvar hakkında bilgi veren Gülsür, "Laboratuvarımızda günlük yaklaşık 350 - 450 test yapılmakta olup, 800 test kapasitesine çıkılabilmektedir. Merkez ve ilçelerden gelen tüm sürüntü örnekleri Osmaniye Devlet Hastanemiz'de çalışılmakta ve sonuçlandırılmaktadır. Laboratuvarımız Sağlık Bakanlığı kalite standartlarında başarı ile hizmet vermektedir. Ayrıca koronavirüs enfeksiyonu geçirmiş ve iyileşmiş kişilerin kanlarından elde edilen immün plazmalar hastanemizde kritik hastalarımıza başarı ile uygulanmakta, olumlu sonuçlar alınmaktadır" dedi.
Bütün bu çalışma ve hizmetlerin gurur verici nitelikte olduğunu ifade eden Op. Dr. Gülsür, çalışmalara katılan, emeği geçen herkese teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Osmaniye'de immün plazma tedavisine başlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2020 tarihinde saat 13 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye'de immün plazma tedavisine başlandı haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

01 Eylül 2020, Salı
 • İmsak
  04:35
 • Güneş
  05:59
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  16:18
 • Akşam
  19:11
 • Yatsı
  20:29
Sayfa Başı