Osmaniye’de, Hareketlilik Yılı Spor Şenliği

Güncelleme Tarihi:

Osmaniye’de, Hareketlilik Yılı Spor Şenliği
Oluşturulma Tarihi: Haziran 14, 2024 14:29

Osmaniye’de, Hareketlilik Yılı Spor Şenliği

Haberin Devamı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) -OSMANİYE Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Herkes için Spor Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen “Hareketlilik Yılı Spor Şenliği” büyük bir coşkuyla karşılandı.

Okullar Kampüsü Sentetik Futbol Sahası'nda gerçekleşen etkinlik, geniş katılımlı ve renkli bir program sundu. Spor Şenliği, çeşitli açık alan spor branşlarını, spor gösterilerini ve müzik içeren dopdolu bir programla renklendi. 7’den 70’e herkese hitap eden şenlikte katılımcılar, bedensel farkındalığı artıran sportif aktivitelerden geleneksel oyunlara, rekabetçi sporlardan çocuk oyunlarına kadar geniş bir yelpazede birbirinden eğlenceli etkinliklere katılma fırsatı buldu. Etkinlik sırasında sporun ve sağlıklı yaşamın önemi vurgulandı. Sporun ve hareketin yaşam kalitesini artırdığına dair farkındalık oluşturulurken, katılımcılar arasında dostluklar kuruldu ve yeni spor tutkunları bir araya geldi. Şenlik, hem bedensel hem de ruhsal açıdan katılımcılara zengin deneyimler sunarak sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını teşvik etti.

Haberin Devamı

Osmaniye’de gerçekleştirilen bu spor şenliğin, Hareketlilik Yılı etkinliklerinin ne denli önem taşıdığını bir kez daha gösterdi. Toplumun her kesiminden yoğun ilgi gören etkinlik, Osmaniye halkının spor ve sağlıklı yaşam konusundaki bilinçlenmesine büyük katkı sağladığı vurgulandı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!