Osmaniye’de amatör spor tesislerinde bakım onarım çalışması

Güncelleme Tarihi:

Osmaniye’de amatör spor tesislerinde bakım onarım çalışması
Oluşturulma Tarihi: Haziran 12, 2024 11:00

Osmaniye’de amatör spor tesislerinde bakım onarım çalışması

Haberin Devamı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Merkez Sentetik Futbol Sahası’nda gerçekleştirilen bakım ve onarım çalışmaları başladı.

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Fakıuşağı Mahallesi’ne yapılan sentetik futbol sahasında devam eden çalışmalar kapsamında, sahanın zemin halısı, PVC tel örgülerin yenilenmesi, aydınlatma sistemi ve soyunma odalarının tadilatları sürdürülüyor. Bu kapsamda, tesise giderek çalışmaları yerinde inceleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi, yetkililerden bilgi aldı. Çebi, gençlerin spora teşvik edilmesi ve spor altyapılarının yaygınlaştırılması hedefiyle il genelinde gerçekleştirilen çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti. Sentetik futbol sahası, bakım çalışmalarının ardından yeni bir görünüme kavuşacağını belirten Çebi, “Bu kapsamlı yatırımlar, futbolun temelini oluşturan amatör spora ve altyapıya verilen büyük önemi bir kez daha vurguluyor. Yapılan çalışmalar, tesisin özelliklerini güncelleyerek genç yeteneklerin gelişimine de önemli katkılarda bulunuyor. Futbolun temelinde yatan değerleri destekleyen bu yatırımlar, genç sporculara kaliteli tesislerde spor yapma imkanı sağlayarak onların potansiyellerini en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor" dedi.

Haberin Devamı

Osmaniye'de gerçekleştirilen bu yatırımların, amatör sporun ve spor altyapılarının güçlenmesine yönelik önemli adımlar arasında yer aldığını vurgulayan Müdür Çebi, gençlerin spora olan ilgisini artırmak ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla yapılan bu çalışmaların, ilin spor geleceğine de olumlu katkılar sunacağını ifade etti. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!