OSMANİYE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Osmaniye Yerfıstığı Müzesi Projesinin temeli atıldı

DHA
14.10.2020 - 10:56 |Son Güncelleme :
DHA

Osmaniye Yerfıstığı Müzesi Projesinin temeli atıldı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - DOĞU Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından, 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı (TZKAMU) kapsamında, 1 milyon 850 bin lira hibe desteği sağlanan, Osmaniye İl Özer İdaresi'nin 'Yer Fıstığı Müzesi Projesi'nin temeli atıldı.
Yapımına başlanan 'Osmaniye Yer Fıstığı Müzesi'nin, il ekonomisi için son derece önemli olan yer fıstığının tanıtımının yapılması; geçmişten günümüze değişim ve gelişim sürecinin sergilenerek nesiller arası bağ oluşturması, ekonomik ve kültürel değeri olan yer fıstığı ile ilgili çeşitli eserlerin toplanması, kaydedilip en iyi şartlarda korunması, gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak maksadıyla belgeleme, sergileme, eğitim amaçlarıyla, kapsamlı bir ürün belleği müzesi olacağı kaydedildi.
Uluslararası standartlara sahip nitelikli, Osmaniye'nin ve dolayısıyla bölgenin turizm potansiyelinin artmasını sağlayacak olan müzenin hızlı bir şekilde bitirilmesi sağlanacak. Osmaniye İl Özel İdaresi tarafından, müze için desteklerini esirgemeyen başta Vali Erdinç Yılmaz olmak üzere, DOĞAKA yönetim kurulu üyelerine, projenin hazırlanmasında ve başlanmasında emeği geçen çalışma arkadaşlarına ve Kalkınma Ajansı'nın her kademe personeline katkılarından dolayı teşekkür edildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Osmaniye Yerfıstığı Müzesi Projesinin temeli atıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2020 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Osmaniye Yerfıstığı Müzesi Projesinin temeli atıldı haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ekim 2020, Çarşamba
 • İmsak
  05:16
 • Güneş
  06:35
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  18:07
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı