Kurban Bayramı arifesinde şehitlikler ve deprem mezarlıklarına ziyaret

Güncelleme Tarihi:

Kurban Bayramı arifesinde şehitlikler ve deprem mezarlıklarına ziyaret
Oluşturulma Tarihi: Haziran 15, 2024 12:52

Kurban Bayramı arifesinde şehitlikler ve deprem mezarlıklarına ziyaret

Haberin Devamı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)- OSMANİYE’de kent protokolü, Kurban Bayramı arifesinde şehitlikleri ve depremde hayatını kaybedenlerin kabirlerini ziyaret etti.

Belediye Asri Mezarlığı’ndaki ziyarete Vali Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı İbrahim Çenet, Milletvekili Seydi Gülsoy, 27'nci Dönem AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Garnizon Komutanı ve 12’nci Komando Tugay Komutan Vekili Topçu Albay Hakan Kocabaş, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, gaziler ve şehit yakınları katıldı. İlk program, Osmaniye Şehitliği’nde gerçekleştirildi. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından şehitler için dua edildi. Daha sonra Vali Yılmaz ile beraberindekiler, ziyaret ettikleri şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Şehit yakınlarının bayramlarını kutlayan Vali Erdinç Yılmaz ve Belediye Başkanı İbrahim Çenet, şehitlere Allah’tan rahmet dileyip, taziyelerini ilettiler.

Haberin Devamı

DEPREM ŞEHİTLERİNİN MEZARLARINA HÜZÜNLÜ ZİYARET

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen iller arasında yer alan Osmaniye’de, Kurban Bayramı arifesinde depremde hayatını kaybedenlerin mezarları da ziyaret edildi. Şehitlik ziyaretlerinin ardından protokol üyeleri, depremde hayatını kaybedenlerin mezarlarını ziyaret etti. Okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duaların arından, Vali Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı İbrahim Çenet ve protokol üyeleri, depremde hayatını kaybedenlerin mezarlarına karanfil bırakılarak, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileklerini iletti. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!