Konteyner kentte oluşturulan emekli ofisi ve irtibat bürosu açıldı

Güncelleme Tarihi:

Konteyner kentte oluşturulan emekli ofisi ve irtibat bürosu açıldı
Oluşturulma Tarihi: Haziran 13, 2024 09:40

Konteyner kentte oluşturulan emekli ofisi ve irtibat bürosu açıldı

Haberin Devamı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE’de, emeklilere verilecek hizmet kalitesini arttırmak amacıyla konteyner kentte oluşturulan Emekli Ofisi ve İrtibat Bürosu açıldı.

Vali Erdinç Yılmaz, açılış konuşmasında 2024 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'Emekliler Yılı' ilan edilmesi nedeniyle, emeklilerle ilgili projelerin bir bir hayata geçirileceğini söyledi. Vali Yılmaz, "41 kurumumuzla birlikte yapacağımız bu çalışmaların, emeklilerimizin ekonomik, sosyal hayatlarının iyileştirilmesi anlamında az da olsa faydalı olabilmek amacıyla çıktığımız bu yolda bu kurumumuzu, emeklilerimiz ile ilgili çok güzel çalışmalar yapacağı inancıyla, bugün açıyoruz. Osmaniye’mize, emeklilerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Vali Yılmaz, açılışın ardından Emekli Ofisi ve İrtibat Bürosu'nu gezerek yapılacak çalışmalar hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mücahit Çelik’ten bilgi aldı. İl Müdürü Çelik, açılışı yapılan Emekli Ofisi ve İrtibat Bürosu'nda, 2 büro bulunduğunu, bu bürolardan birinde konteyner kentte yaşayan vatandaşların sağlık aktivasyonlarını yapacaklarını ve danışma merkezi olarak kullanılacağını söyledi. Diğer ofis olan Emekliler Ofisi'nin ise emekliler için Osmaniye Valiliği himayesinde 41 kurumun katılımıyla yapılacak olan yaklaşık 800 projenin izleme ve değerlendirmesinin yapılacağını belirten Çelik, ofisin ayrıca emeklilerin ulaşamadıkları kurumlar ile ilgili olarak sorunları çözebilecekleri, bilgi alabilecekleri bir ofis olarak tasarlandığını söyledi. Emekli vatandaşlar için yapılacak olan projeler hakkında da bilgi veren İl Müdürü Çelik, çeşitli sosyal faaliyetlerin planlanmasının yanı sıra, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf Odaları ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde Osmaniye’deki alışveriş merkezlerinde emekli vatandaşlara yüzde 10, yüzde 20, yüzde 30 ve hatta bazı yerlerde yüzde 40 gibi indirimler uygulanması konusunda çalışma yapıldığını kaydetti. Türkiye Emekliler Derneği Osmaniye Şube Başkanı Aziz Yahşi ve Emekli Memur-Sen Başkanı İrfan Karip ile de bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, “Emeklilerimizin taleplerinin hangi konularda yoğunlaştığı ve emeklilerimizin önerileri bizim için çok önemli. Bize bu anlamda çok katkı sağlayacağınızı düşünüyorum. Çıktığımız bu hayırlı, kutlu yolda yapacağımız projelerle, emeklilerimize az da olsa dokunabilirsek ne mutlu bize" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!