OSMANİYE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

İŞKUR, kısa çalışma ödeneği uygulaması başlattı

DHA
24.03.2020 - 14:30 |Son Güncelleme :
DHA

İŞKUR, kısa çalışma ödeneği uygulaması başlattı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)- ÇALIŞMA ve İş Kurumu (İŞKUR) Osmaniye İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, birçok ülkede tesirini gösteren yeni tip koronavirüsün (Covid-19) olası etkileri dikkate alınarak, 'dışsal etkilerden kaynaklanan zorlayıcı sebep' kapsamında kısa çalışma uygulamasının başlatıldığını duyurdu.
İŞKUR İl Müdürü Altunkaynak, koronavirüsten olumsuz etkilendiği gerekçesiyle kısa çalışma talep eden işverenlerin; buna ilişkin kanıtlarla birlikte 'Kısa Çalışma Talep Formu' ile çalışma yaptırılacak işçilere ilişkin bilgileri içeren listeyi, bağlı olduğu İŞKUR biriminin elektronik posta adresine, elektronik posta göndermek suretiyle başvuru yapabileceklerini söyledi.
İŞKUR resmi internet adresinde de detaylı bilgilerin yer aldığını belirten İl Müdürü Altunkaynak, "Başvuruların işyerine gidilmeden de belge üzerinden hızlı bir şekilde sonuçlandırılabilmesi için korona virüsten olumsuz etkilenildiğine dayanak teşkil eden belgelerin başvuruya eklenmesi önem taşımaktadır. Gerektiğinde işverenle irtibata geçilerek ilave belgeler talep edilebilecektir. İşverenlere başvurusunun alındığı yine aynı yolla en kısa sürede bildirilecek ve başvurular uygunluk tespiti amacıyla Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı'na gönderilecektir" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden İŞKUR, kısa çalışma ödeneği uygulaması başlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Mart 2020 tarihinde saat 14 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İŞKUR, kısa çalışma ödeneği uygulaması başlattı haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

27 Mart 2020, Cuma
 • İmsak
  05:02
 • Güneş
  06:23
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:15
 • Akşam
  18:59
 • Yatsı
  20:14
Sayfa Başı