El emeği ürünler vatandaşların beğenisine sunuldu

Güncelleme Tarihi:

El emeği ürünler vatandaşların beğenisine sunuldu
Oluşturulma Tarihi: Haziran 14, 2024 10:59

El emeği ürünler vatandaşların beğenisine sunuldu

Haberin Devamı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) – OSMANİYE Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi (OBEM) tarafından hazırlanan yıl sonu sergisinde, kursiyerlerin hazırladığı el emeği ürünler, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Osmaniye Belediyesi ve Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle kadınların meslek edinmesi ve ev ekonomilerine katkı sağlamaları amaçlı hizmet veren OBEM’in kursiyerleri tarafından üretilen eserler, Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi bahçesinde sergilendi. Serginin açılışını Belediye Başkan Vekili Ahmet Hayva, Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Uyar, MHP Merkez İlçe Başkanı Bilal Çenet, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, OBEM usta öğreticileri ve kursiyerler birlikte yaptı.

Belediye Başkan Vekili Ahmet Hayva, açılış konuşmasında, “Toplumun temel yapı taşı olan kadınlarımızın yıl boyunca ürettiği el emeği, göz nuru ürünlerin sergilendiği yıl sonu sergisine hoş geldiniz. Hizmet üreten bir belediyecilik anlayışıyla ev ekonomisine katkı sunmak ve meslek edinmek üzere kurs merkezimizde öğretim görerek üreten kadınlarımızın her zaman destekçileri olduğumuzu belirtiyor, katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Haberin Devamı

OBEM kurslarında öğretim gören kursiyerler ve usta öğreticiler, kurs boyunca verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı İbrahim Çenet’e teşekkür etti. Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri tüm stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!