NİĞDE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Üniversitenin markası NOHUTT tescil edildi

DHA
24.01.2020 - 16:01 |Son Güncelleme :
DHA

Adnan ÇELEBİ/NİĞDE,(DHA)- NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi'nin 'NOHUTT' markası ve logosu Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edildi. 
Üniversite üretilecek ürünlerin pazarlanmasında kullanılmak üzere tasarlanan ve açılımı 'Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarım ve Teknoloji Ürünleri' olan NOHUTT markası ve logosu için üniversite tarafından yapılan başvuru Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından uygun görülerek tescil edildi.
Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, üniversitede yürütülen Ar-Ge ve uygulama çalışmaları sonucunda üretilen ve ticari olarak satışa sunulan ürünlerde belirli bir marka ve logonun kullanılmasının hem üniversitenin üretken yönünü öne çıkaracağını hem de görünürlüğünü artıracağını belirtti. Rektör Kar, bu süreçte emeği geçen tüm personele teşekkür etti. 
Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan ise marka ve logo fikrinin ortaya çıkışı ve tescil süreci hakkında bilgi verdi. Prof.Dr. Çalışkan, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi'nde ürün çeşitliliğinin artması ile birlikte bu ürünlerin bir marka altında satışa sunulması fikrinin ortaya çıktığını söyledi. Çalışkan, Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar'ın desteği ile marka oluşturma sürecinin başlatıldığını belirtti.
"MARKA ADI ARAYIŞIMIZ SOSYAL MEDYADA BAŞLADI"
Prof. Dr. Çalışkan, marka adının belirlenmesi sürecinde ilk olarak Rektör Prof.Dr. Muhsin Kar tarafından sosyal medya üzerinden bir anket düzenlendiğini ve bu anket sonucunda yaklaşık 40 adet marka önerisinin ortaya çıktığını ifade etti. Çalışkan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve İletişim Fakültesi'nde görevli öğretim üyeleri ile birlikte yapılan toplantının ardından markanın 'Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarım ve Teknoloji Ürünleri' kelimelerini ifade edecek şekilde NOHUTT olarak belirlendiğini söyledi.
"NOHUTT MARKASI TÜM ÜRÜNLERDE KULLANILACAK"
Çalışkan, marka oluşturma sürecine katkı yapan öğretim üyeleri ve grafik sanatçısı Fatih Kızılkaya'nın çalışmalarıyla birlikte logonun da son halini aldığını ve üniversitenin 6 Mayıs 2019 tarihli senato kararı ile kabul edildiğini kaydetti. Logonun içeriğini anlatan Çalışkan "Belirlenen logoda yer alan NOHU üniversitemizin isminin kısaltmasını ifade ederken yeşil renkli T tarım ürünlerini, turkuaz renkli T ise diğer teknoloji ürünlerini ifade ediyor. Toplam 11 ayrı emtia sınıfı için tescil edilen NOHUTT markası üniversite tarafından satışa sunulan tüm ürünlerde kullanılacak" diye konuştu. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Üniversitenin markası NOHUTT tescil edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ocak 2020 tarihinde saat 16 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversitenin markası NOHUTT tescil edildi haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

27 Şubat 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:50
 • Güneş
  07:10
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:07
 • Akşam
  18:38
 • Yatsı
  19:54
Sayfa Başı