NİĞDE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Niğde'de yeni nesil bilgisayarlı tomografi cihazı hizmete sunuldu

DHA
28.12.2020 - 13:05 |Son Güncelleme :
DHA

Niğde'de yeni nesil bilgisayarlı tomografi cihazı hizmete sunuldu

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, yeni nesil teknolojiye sahip 128 kesitli, bilgisayarlı tomografi cihazı hizmetine sunuldu.
Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Bilal Günaydın, yeni nesil teknolojiye sahip 128 kesitli, bilgisayarlı tomografi cihazının hizmete sunulmasıyla birlikte kentteki radyoloji ünitesinin Şehir Hastaneleri standardına kavuştuğunu söyledi.
Cihaz hakkında bilgiler veren Günaydın şunları anlattı:
"Yeni tomografi cihazı, sağladığı 3 boyutlu görüntüleme özelliği ile kardiyak anjio, erken dönem svh teşhisi, taş ve ürik asit teşhisi, dental çekimleri, başta trafik kazaları, travmalar, felç, beyin kanaması, akciğer embolisi, damar tıkanıklığı, kanser gibi hastalıkların erken teşhisi gibi birçok konuda geniş olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca 16 kat daha hızlı çekim yapma özelliği ile hastaların tanı ve tedavi süreçleri en kısa sürede yapılmaktadır. Yeni nesil tomografi cihazı özellikle düşük doz radyasyon uygulama özelliği ile hastalarımız daha az radyasyona maruz kalmaktadır. 75 santimetre en geniş gantri açıklığı ile özellikle kapalı alan korkusu olan ve bu nedenle işlem yapılamayan hastalarda çekim işleminin daha başarılı bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. Obez hastalarımız için 300 kilo taşıma kapasiteli hasta masası ile teşhis ve tedavi olanağı da sunmaktadır."
Günaydın, cihaz sayesinde tedavilerde başarı oranının artacağını, il dışı sevklerin azalacağını dile getirdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Niğde'de yeni nesil bilgisayarlı tomografi cihazı hizmete sunuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Aralık 2020 tarihinde saat 13 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niğde'de yeni nesil bilgisayarlı tomografi cihazı hizmete sunuldu haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

27 Şubat 2021, Cumartesi
 • İmsak
  05:49
 • Güneş
  07:09
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:08
 • Akşam
  18:39
 • Yatsı
  19:54
Sayfa Başı