NİĞDE HABERLERİBOR HABERLERİ

Bor Devlet Hastanesi'nde ziyaretçi saatleri değişti

DHA
14.03.2020 - 12:14 |Son Güncelleme :
DHA

Bor Devlet Hastanesi'nde ziyaretçi saatleri değişti

Andaç ARSLANPAY/BOR,(Niğde),(DHA)- NİĞDE'nin Bor Devlet Hastanesi'nde koronavirüs önlemleri kapsamında ziyaretçi saatlerinin değiştiği duyuruldu. Hasta ziyaretlerinin Nisan ayı sonuna kadar 19.00 ile 20.00 saatleri arasında yapılabileceği açıklandı.
Bor Devlet Hastanesi Baş Hekimliğinin yaptığı yazılı açıklamada vatandaşların hasta ziyaretleri sırasında konulan kurallara uyulması istendi. Açıklama da "Bakanlığımız bünyesinde erken dönemde oluşturulan 'Koronavirüs Bilim Kurulu' önerileri doğrultusunda alınan sıkı tedbirlerle hastalığın ülkemize gelişi önemli ölçüde engellenebilmiştir. Bakanlığımız genelgeleri ile yurt genelinde de alınan sıkı tedbirlere ek olarak temasın azaltılmasına yönelik önlemler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda ilgili genelge doğrultusunda hastanemizde hasta ziyaretleri ile ilgili değişiklikler yapılmıştır" denildi.
Yapılan değişiklikle ilgili detaylar şöyle: "Hastanemizde hasta ziyaretlerinin Mart-Nisan ayı boyunca mesai saatleri içerisinde yapılmaması, hasta ziyaretleri 19.00-20.00 saatleri arasında yapılacak olup, sadece hastanede yatan kişinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tek kişinin ziyaretine izin verilmesi, yoğun bakımlarda ve palyatif bakım servislerinde yatan hasta ziyaretlerinin yasaklanması, hasta refakat hizmetlerinin sınırlı sayıda tutularak mümkünse aynı kişi tarafından sağlanmasıdır. Belirtilen konularda tüm vatandaşlarımızın gerekli hassasiyet ve özeni göstermelerini hastane yönetimi olarak rica ediyoruz"

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bor haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bor ilinden Bor Devlet Hastanesi'nde ziyaretçi saatleri değişti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Mart 2020 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bor Devlet Hastanesi'nde ziyaretçi saatleri değişti haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mart 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:07
 • Güneş
  06:29
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  16:21
 • Akşam
  19:05
 • Yatsı
  20:22
Sayfa Başı