Varto Belediyesi çalışanlarına iş güvenliği semineri verdi

Güncelleme Tarihi:

Varto Belediyesi çalışanlarına iş güvenliği semineri verdi
Oluşturulma Tarihi: Eylül 08, 2017 09:04

Varto Belediyesi çalışanlarına iş güvenliği semineri verdi

Haberin Devamı

Fatih ÇELİK/VARTO(Muş)(DHA)-Muş’un Varto Belediyesi tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında taşeron firma üzerinden işe alınan personele, ’İş Sağlığı ve Güvenliği’ semineri verildi.
    Belediye toplantı salonunda İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Tekin Tarhan, tarafından verilen seminerde temel iş güvenliği, iş kazaları sebepleri ve korunma yolları, kişisel koruyucu donanımlar, meslek hastalıkları, işçi ve işveren yükümlülükleri ile işçilerin ve işverenin görev ve sorumlulukları, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı gibi konularda bilgiler verildi. Dikkatsizlik, tedbirsizlik ve bilinçsizlik yüzünden meydana gelen iş kazalarının büyük oranda önlenebileceğinin vurgulandığı eğitim yaklaşık 60 dakika sürdü.
    Varto Belediyesi Destek hizmetler Müdürü Menduh ışık, "İlçemizde sürekli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Personellerimizin de iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili sorun yaşamamaları için eğitim seminerleri düzenlememiz gerektiğini düşündük. Personellerimize eğitimler verilerek onlarında bu konuya önem vermelerini istedik. Bunun için taşeron firma tarafından personelimize seminer verildi. İnşallah iş sağlı konusunda başarılı sonuçlar alacağız" dedi.

FOTOĞRAFLI
 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!