MUŞ HABERLERİ

Kızılay Muş Şubesi’ne Gönderilen Araçlar Tanıtıldı

IHA
19.01.2016 - 14:46 |Son Güncelleme :

KIZILAY MUŞ ŞUBE BAŞKANLIĞI, ARAÇ SAYISINI 36'YA ÇIKARDI

IHA

Türk Kızılay Derneği Muş Şube Başkanlığı’na gönderilen 3 aracın tanıtımı yapıldı.
Kızılay Muş Şube Başkanlığı, araç gereç ve ekipmanlarını güçlendirmeye devam ediyor. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) otobüs durağında yapılan araç tanıtımına Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Kızılay Afet Yönetim Merkezi Bölge Müdürü Baran Akar ve Kızılay ekipleri katıldı. Muş’un coğrafi yapısı ve bölgeye olan hakimiyeti ile araç gereç ve ekipmanların güçlendirilmesi adına 3 araç daha tahsis edildiğini belirten Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, kurumlarının daha da güçlü hale geldiğini söyledi. Araç sayılarının 36’ya çıktığını ve doğal afetlerde gerekli ekipmana sahip olduklarının sevinci içerisinde olduklarını ifade eden Koç, “Sizin de malumunuz ulusal derneğimiz Kızılay’ımız Türkiye genelinde olduğu gibi Muş ilimizde de hızla gelişme göstermektedir. İlimizdeki coğrafi yapılardan dolayı araç gereç ve ekipmanlarını güçlendirmeye devam ediyor. Bugün gördüğünüz üç tane araç ile birlikte Muş Kızılay Derneği’nin bölge ve kan merkezi ile lojistik birimleriyle 36’ıncı aracına kavuşmuş bulunmaktadır” dedi.
Kısa sürede mutfak TIR’larının geleceğini kaydeden Koç, “Bundan sonraki süreçte de çok büyük kapasiteli bir mutfak TIR’ımız gelecek. Onunla birlikte bir kan bağış otobüsü almayı planlıyoruz. Onunla da ilgili genel merkezimizde girişimlerde bulunduk. Zaten genel merkezde bulunmamız sıfatıyla da, bunu ilimize kazandırmış olacağız. Malzeme, stok, araç gereç, ekipmanlar dışında personel ve istihdam oluşturmaya da devam ediyor Kızılay” ifadelerini kullandı.
Yapılan çalışmaların Muş’a hayırlı olması temennisinde bulunan Koç, “Bu araçların kazasız belasız, hiçbir olumsuzluk yaşanmadan bölgemizde olabilecek afetlerde etkin bir şekilde ilk müdahalesini yapma olgusuyla çalışmalarını yapacağını düşünüyorum. İlimize, bölgemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
Yapılan araç tanıtım programında vatandaşlara sıcak çay ve kahve ikram edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Kızılay Muş Şubesi’ne Gönderilen Araçlar Tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ocak 2016 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızılay Muş Şubesi’ne Gönderilen Araçlar Tanıtıldı haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2021, Salı
 • İmsak
  04:59
 • Güneş
  06:20
 • Öğle
  12:04
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:38
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı