MUĞLA HABERLERİ

Valilik açıkladı, Muğla'da haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılacak

DHA
12.02.2021 - 17:10 |Son Güncelleme :
Valilik açıkladı, Muğlada haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılacak
DHA

MUĞLA Valiliği, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı'nda birleştirilmiş sınıf yapılan tüm okullarda haftanın 5 günü yüz yüze eğitim-öğretime başlanacağını bildirdi.

Muğla Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararları açıkladı. Açıklamada, 15 Şubat tarihi itibariyle birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan tüm okullarda haftanın 5 günü yüz yüze eğitimin yapılacağı belirtilerek şöyle denildi:

"Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan, kırsal mahalleler ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyeleri ile bu okulların bünyesindeki ana sınıflarında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen çizelgede yer alan derslerin haftada 5 gün yüz yüze olacak şekilde işlenmesine karar verilmiştir. Tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılmasına da alrıca karar verilmiştir" denildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

"Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.

Aykut KURT / MUĞLA, (DHA)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Valilik açıkladı, Muğla'da haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Şubat 2021 tarihinde saat 17 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Valilik açıkladı, Muğla'da haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılacak haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Nisan 2021, Pazar
 • İmsak
  04:55
 • Güneş
  06:21
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  19:51
 • Yatsı
  21:11
Sayfa Başı