MUĞLA HABERLERİ

Başkan Gürün'den birliktelik mesajı

DHA
17.01.2020 - 12:15 |Son Güncelleme :
DHA

Başkan Gürün'den birliktelik mesajı

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi, il genelinde düzenleyeceği Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Bilgilendirme Toplantısı'nı Menteşe ilçesinde başlattı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 13 ilçede düzenleyeceği STK Bilgilendirme Toplantısı'nın ilkini Menteşe'de gerçekleştirdi. İlk olarak Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan daire başkanları, Menteşe ilçe merkezinde faaliyet gösteren tüm STK'ları ziyaret ederek sorun ve önerileri aldı. Ardından bu görüşmeler rapor haline getirilerek Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'e sunuldu. Başkan Gürün STK'larla yapılan tüm görüşmelerin detaylarını incelerken burada ortaya çıkan şikayet ve görüşler doğrultusunda toplantıda bilgiler verdi. Muğla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya Menteşe Belediye Başkanı CHP'li Bahattin Gümüş, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, 48 dernek, meslek örgütü ve sendika olmak üzere 200 STK üyesi katıldı. Toplantıda konuşan Gürün, STK üyelerinin kendi dallarında bilgi sahibi olduğunu ancak belediye hizmetleri konusunda kendi alanları dışında birçok şeyi bilmediklerini vurguladı. Bu nedenle her ilçede STK'ları bilgilendirme toplantısı yapacaklarını söyleyen Başkan Gürün, "Öncelikle tüm STK'larımızı ziyaret ettik ve şikayetlerinizi görüş ve önerilerinizi aldık. Daha sonra burada alınan talepler doğrultusunda tüm STK'lara geri dönüş sağlayarak hepsine özel bilgilendirme mektupları yolladık. Burada şunu tespit ettik. Herkesin ilgili olduğu konular var ve o konuda bilgi sahibi. Ancak diğer konularla ilgili çok fazla bilgi sahibi olunmadığını gördük. Dolayısıyla bu bilgi eksikliklerini ortadan kaldırmak için bu toplantıyı düzenleme kararı aldık. Genel olarak Muğla'da neler yapılıyor neler yapıldı ve neler yapılacak konularında bilgi sahibi olmanız için bu toplantıyı düzenledik" dedi.

'MUĞLA'DA BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ'

Seydikemer'den Bodrum'a kadar tüm Muğlalılar'ın aynı ailenin fertleri olduğunu söyleyen Gürün, "Herhangi bir ilçede yaşanan olumsuzlukta veya olumlu bir olayda tüm Muğla üzülüp, sevinebilmeli. Muğla'nın yerleşim ağına baktığımızda biz Yörük obaları gibi yerleşim sağlamışız. Türkiye'nin hiçbir büyükşehrinde bizde olduğu gibi bir yapılanma söz konusu değil. 5 büyük 100 bin nüfusun üzerinde merkezimiz var. Çok büyük bir coğrafyadayız ve burada her yere eşit hizmet götürmeye çalışıyoruz. Bu kadar geniş coğrafyada 10 yıllardır yapılamayan alt ve üst yapı sorunları çok büyük. Ancak biz bunları bilerek göreve geldik ve bunları ilmek ilmek çözmeye ve  Muğla'yı alt yapısıyla üst yapısıyla hepimizin gurur duyduğu bir şehir haline getirmeye çalışıyoruz. 13 ilçe 569 mahalle ye hizmet veriyoruz. Bunu yapmak için 6 bölgeye ayırdık şehrimizi. Bir bütünün 6 parçası olarak hizmet veriyoruz. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra 'Hedefimiz Bir Muğla Bir' dedik. Şunu itiraf edelim Muğla bir olamadı. Herkes kendi yöresiyle kendisini ifade etti.  Muğla'yı bir olarak düşünmemiz gerekiyor. Onun için 'Hedefimiz Bir Muğla Bir' diyerek telkin etmek adına bu sloganı kullanıyoruz. Büyük bir ailenin ferdi olduğunu herkese anlatmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

'MUĞLA'YA 5 YILDA 2 MİLYAR 737 MİLYON TL YATIRIM YAPACAĞIZ'

2019- 2024 yıllara arasında yapılacak olan yatırımların belirlendiğini ve olağanüstü bir durum olmadığı takdirde projelerini tek tek hayata geçireceklerinin altını çizen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, "İl genelinde 5 yıllık dönem için 2 milyar 737 milyon liralık yatırım yapacağız. Muğla'mızı çok daha yaşanabilir alt ve üst yapısıyla gurur duyduğumuz bir kent haline getireceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından Basın Yayın Halkla İlişkiler ve Muhtarlıklar Daire Başkanı Taner Yiğit belediye hizmetleri ile ilgili detaylı bir sunum yaparak katılımcılara bilgi verdi.

Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Başkan Gürün'den birliktelik mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2020 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Gürün'den birliktelik mesajı haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:19
 • Güneş
  07:39
 • Öğle
  13:25
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:01
 • Yatsı
  20:16
Sayfa Başı