Yenişehir Belediyesi’nin atölye temelli eğitimleri devam ediyor

Güncelleme Tarihi:

Yenişehir Belediyesi’nin atölye temelli eğitimleri devam ediyor
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 13, 2024 12:09

Yenişehir Belediyesi’nin atölye temelli eğitimleri devam ediyor

Haberin Devamı

MERSİN, (DHA)-YENİŞEHİR Belediyesi, Erken Çocukluk Gelişimi Projesi dahil birçok eğitim projesini yürüttüğü Yenişehir Belediyesi Akademi’de çocukların yanında olmaya devam ediyor. Aileler tarafından 'eğitim yuvası' olarak nitelendirilen akademide atölye temelli eğitimlerle çocukların gelişimine destek veriliyor.

Eğitim projeleriyle çocukları geleceğe hazırlayan Yenişehir Belediyesi, robotik kodlama ve satranç kurslarıyla çocukların analitik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiriyor. Robotik kodlama kursları, çocukların teknolojiyle erken yaşta tanışmalarını ve temel programlama becerilerini öğrenmelerini sağlarken, satranç kursları da strateji geliştirme ve odaklanma yeteneklerini güçlendiriyor.

Yenişehir Belediyesi Akademi’de ayrıca sanat atölyeleri, müzik eğitimleri ve el sanatları çeşitli alanlarda da farklı yaş gruplarına göre eğitimler veriliyor. Bu sayede çocuklar sadece akademik değil, aynı zamanda sanatsal alanlarda da kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar. Ailelerin de katılımını teşvik eden Yenişehir Belediyesi, eğitim programlarına aileleri de dahil ederek çocukların eğitim sürecinde destek almalarını sağlıyor. Böylece aileler, çocuklarıyla daha yakın ilişki kurma ve onların gelişimini yakından takip etme fırsatı yakalıyor.

Haberin Devamı

Yenişehir Belediyesi, akademide verdiği tüm eğitimleri ücretsiz olarak çocuklar ve yetişkinlerin özverileriyle buluşturuyor. Merkezde bulunan Yenişehir Belediyesi Ülkü Ongun Kütüphanesi de hem ders çalışma alanı hem de çocukların bilgiye erişimi açısından çocuklara ve gençlere kolaylık sağlıyor. Yenişehir Belediyesi tarafından uzman eğitmenler eşliğinde verilen eğitimler için başvuru yapmak isteyen aileler belediyeyi telefonla arayarak kayıt oluşturabiliyor.

Tüm aileleri eğitim çalışmalarına dahil olmaya davet eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Belediyesi olarak 2019 yılından bu yana çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve geleceğe hazırlanmaları için önemli adımlar attık. Yürüttüğümüz eğitim projeleriyle, çocuklarımızın gelişimine destek olmak ve onların potansiyellerini ortaya çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle Erken Çocukluk Gelişimi Projesi ve Yenişehir Belediyesi Akademi çatısı altında verdiğimiz eğitimler, çocuklarımızın geleceğe güvenle adım atmalarını sağlayacak eğitim çalışmaları içeriyor. Çocuklarımız hayal gücünü keşfediyor, yeni yetenekler kazanıyor ve sosyalleşme imkanı buluyor. Tüm aileleri eğitim çalışmalarımıza dahil olmaya davet ediyorum” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!