MERSİN HABERLERİYENİŞEHİR HABERLERİ

Yenişehir Belediyesi aileleri uzaktan eğitime hazırlıyor

DHA
13.09.2020 - 13:46 |Son Güncelleme :
DHA

Yenişehir Belediyesi aileleri uzaktan eğitime hazırlıyor

MERSİN, (DHA)- MERSİN’de Yenişehir Belediyesi, ‘Her ev bir okul, her anne-baba öğretmendir’ sloganıyla Uzaktan Eğitim Aile Rehberi Kitapçığı hazırladı. Ailelerin uzaktan eğitim sürecinde ne yapmaları gerektiği üzerine bilgiler içeren kitapçık, kent genelinde ailelere ücretsiz olarak dağıtılıyor.
Çocukların daha iyi bir eğitim alabilmesi için çalışmalarını sürdüren Yenişehir Belediyesi, Türk Psikologlar Derneği iş birliğiyle yeni bir uygulama başlattı. Türkiye’de ilk kez Uzaktan Eğitim Aile Rehberi Kitapçığı hazırlandı. Kitapçıkta, uzaktan eğitim sürecinde ailelerin nelere dikkat etmesi gerektiği, çocukların derse başlamadan önce ne gibi hazırlık yapmaları ve ders esnasında yapılması gerekenler detaylı olarak anlatılıyor. Uzaktan Eğitim Aile Rehberi Kitapçığı, Yenişehir Belediyesi Sosyal Hizmet Ekibi tarafından kentin farklı noktalarında dağıtılıyor.

Uzaktan eğitimin nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda ailelerde oluşan kafa karışıklığını giderecek Uzaktan Eğitim Aile Rehberi ile Yenişehir Belediyesi, çocukların eğitimine katkı sunacak. Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Pandemi nedeniyle eğitimde yeni bir süreç başladı. Çocuklarımızı ve ailelerimizi bu süreç hakkında bilgilendirmek istedik. Aslında uzaktan eğitimin nasıl yapılması gerektiği konusu da başlı başına eğitim gerektiren bir konu. Yenişehir Belediyesi olarak kentimizde bu açığı kapatacağız. Çocuklarımızın uzaktan eğitim sürecinden en etkili ve verimli biçimde yararlanmaları için ailelerimize bilgiler vereceğiz. ‘Her aile bir okuldur’ sloganımızı tekrar yineliyorum. Aileler de birer eğitimcidir. Biz bu anlayışla hareket ediyoruz ve ailelerimizi eğitiyoruz. Destekleri için Türk Psikologlar Derneği’ne de ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yenişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yenişehir ilinden Yenişehir Belediyesi aileleri uzaktan eğitime hazırlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Eylül 2020 tarihinde saat 13 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yenişehir Belediyesi aileleri uzaktan eğitime hazırlıyor haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Eylül 2020, Pazar
 • İmsak
  04:54
 • Güneş
  06:15
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  16:14
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:15
Sayfa Başı