MERSİN HABERLERİYENİŞEHİR HABERLERİ

'Osman Şahin Öykü Günleri' için başvurular başladı

DHA
29.12.2020 - 12:29 |Son Güncelleme :
DHA

'Osman Şahin Öykü Günleri' için başvurular başladı

MERSİN, (DHA) - MERSİN Yenişehir Belediyesi ve Yenişehir Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlencek olan 'Osman Şahin Öykü Günleri' için başvurular başladı.
Türk edebiyatının en önemli öykücülerinden Mersinli Osman Şahin'in adının verildiği öykü günlerine lise öğrencileri başvuru yapabilecek. Yazılan öyküler seçici kurul üyeleri ve Osman Şahin tarafından değerlendirilecek. Oluşturulan seçki daha sonra kitaplaştırılarak yayımlanacak. Başvurular ise Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezine elden veya posta yoluyla yapılabilecek. Osman Şahin Öykü Günleri'nin seçici kurulunda, Yazar Nazmi Bayrı, Yazar-Ressam Remzi Karabulut, Eğitimci-Yazar Sadık Arslan, Gazeteci-Yazar Abidin Yağmur ve Sahaf İsmail Kun yer alacak.
Öğrencileri etkinliğe katılmaya davet eden Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Öyküler, kurulan hayaller ve beklenen umutlardır. Her öykünün öznesi insandır. Herkesin hayatında mutlaka bir öykü vardır. Anadolu'nun sesini, acısını ve sevincinin sadece öykülere değil, beyaz perdeye de taşıyan 30 seçme öyküsü 14 dile çevrilen, 23 öyküsü filme alınan ve bu alanlarda 30 ödül kazanan Osman Şahin, edebiyat-sinema ilişkilerindeki tarihi sürecin en önemli yazarı, tanığı ve aktörüdür" dedi.
'Hayat Eve Sığar, Hayaller Eve Sığmaz' sloganıyla düzenlenecek öykü günleri için son başvuru tarihi 24 Mart 2021 olacak. Başvurular, Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'ne elden veya posta yoluyla yapılacak.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yenişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yenişehir ilinden 'Osman Şahin Öykü Günleri' için başvurular başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Aralık 2020 tarihinde saat 12 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Osman Şahin Öykü Günleri' için başvurular başladı haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

19 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:30
 • Güneş
  05:55
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:27
 • Akşam
  19:26
 • Yatsı
  20:46
Sayfa Başı