MERSİN HABERLERİ

Mersin Büyükşehir’in ‘Çocuk Dostu Şehir’ Projesi Devam Ediyor

IHA
14.07.2015 - 15:34 |Son Güncelleme :

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, UNICEF TÜRKİYE İLE İMZALADIĞI 'ÇOCUK DOSTU ŞEHİR' PROTOKOLÜ KAPSAMINDA, 4 ÇOCUĞU İSTANBUL'DAKİ EĞİTEME GÖNDERDİ.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, çocuk haklarına sahip çıkmak, bu konuda çocukların da söz sahibi olmasını sağlamak amacıyla UNICEF Türkiye ile imzalanan “Çocuk Dostu Şehir” protokolü kapsamında çalışmalar sürüyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi, UNICEF tarafından çocuk haklarının tanıtımı ve çocuk meclisinin kurulması amacıyla diğer başarılı belediyeler ile birlikte, üst çalışma olan İstanbul eğitimine davet edildi. Eğitime, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen 12-17 yaş aralığında 2 kız, 2 erkek çocuk ve 1 görevli katıldı. UNICEF tarafından verilen ve 3 gün süren eğitimde Manisa Belediyesi, Giresun Belediyesi, Lüleburgaz Belediyesi, Urfa Belediyesi, Bitlis Belediyesi, Bornova Belediyesi ve Mamak Belediyesi yer aldı.
Temsilci çocuklar, eğitimde çeşitli eğitici oyunlar ve görsellerle haklarını öğrenerek, edindikleri bilgileri il geneline nasıl yayacaklarını tartıştı. Yetişkin temsilcilere de çocuk meclisinin nasıl kurulacağı, hangi yollar izleneceği ve çocuk haklarının tanıtımı anlatıldı. Eğitim sonrasında sertifikalarını alan çocuklar, çocuk meclisi kurma çalışmalarına başlamak üzere Mersin’e döndü.
Öte yandan, hazırlanan “Çocuk Eylem Planı 2015” doğrultusunda il genelinde çocuk haklarının tanıtımı yapılacak. Daha sonra haklarını öğrenen çocuklar ile çocuk meclisi kurulacak ve gezici çocuk kütüphanesi oluşturulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Mersin Büyükşehir’in ‘Çocuk Dostu Şehir’ Projesi Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin Büyükşehir’in ‘Çocuk Dostu Şehir’ Projesi Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

22 Eylül 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:03
 • Güneş
  06:22
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  16:06
 • Akşam
  18:46
 • Yatsı
  20:01
Sayfa Başı