MERSİN HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Mersin'de Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürlüğü kuruldu

DHA
14.09.2020 - 11:24 |Son Güncelleme :
DHA

Mersin'de Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürlüğü kuruldu

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürlüğü, şehit aileleri ve gazilerin her türlü istek ve sorununda yanlarında oluyor.
Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile şehit aileleri ve gazilerin yanında oluyor. Şehit aileleri ve gazilere yönelik ortak protokoller çerçevesinde psiko-sosyal destekler veren müdürlük, şehit aileleri ile gazilerin taleplerine yönelik işlemleri programlı bir şekilde koordine ediyor.
Şehit haberi alındığı andan itibaren harekete geçerek defin işlemi ve sonrasında gerçekleşen mevlitten yemek programına kadar birçok konuda görev alarak ailelere destek olan şube müdürlüğü, ayrıca şehitleri anmaya yönelik özel günlerde, dini ve milli bayramlarda da mevlit ve yemek faaliyetlerini üstleniyor. Şube müdürlüğü, şehit aileleri ve vatan savunmasında ön saflarda yer almaktan çekinmeyen gazilere düzenlediği ziyaretler ve programlarla yanlarında olduklarını hissettiriyor, taleplerinin karşılanması için de aktif bir rol oynuyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in talimatı ile kurulan şube müdürlüğünde;  kendisi de bir gazi olan önceki dönem Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Mersin Şube Başkanı Cengiz Sevinç, Şube Müdürü olarak görevlendirildi. Büyükşehir Belediyesi Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde görev alan gazi arkadaşı Cengiz Sevinç’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Gaziantep Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanı Hasan Basri Yılmaz, kurulan birimin bütün ülkeye örnek gösterilmesi gerektiğini ifade etti.
Şube Müdürü Sevinç’ten birimin görevleri hakkında bilgiler alan Yılmaz, belediye bünyesinde kurulan müdürlük için Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve belediye meclis üyelerine teşekkürlerini iletip, camiaya daha iyi hizmet edecek bir müdürlüğün kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hayata geçirilen hizmet biriminin Gaziantep’te de kurulması için döner dönmez girişimlerde bulunacağını bildiren Yılmaz, bu projenin bütün ülkede örnek alınması ve hayata geçirilmesi gereken bir proje olduğuna dikkat çekti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Mersin'de Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürlüğü kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2020 tarihinde saat 11 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mersin'de Şehit Aileleri ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürlüğü kuruldu haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Eylül 2020, Pazartesi
 • İmsak
  04:55
 • Güneş
  06:16
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:58
 • Yatsı
  20:14
Sayfa Başı