Cemevinde pişen yemekler kilisede kalan depremzedelere aş oluyor

Güncelleme Tarihi:

Cemevinde pişen yemekler kilisede kalan depremzedelere aş oluyor
Oluşturulma Tarihi: Şubat 19, 2023 11:59

Cemevinde pişen yemekler kilisede kalan depremzedelere aş oluyor

Haberin Devamı

Soner AYDIN/MERSİN, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ merkezli depremin ardından Mersin'e gelen depremzedelerin yemek ihtiyacı dayanışma ile çözülüyor.
Kente gelen depremzedelerin yemek ihtiyaçları da imece usulü gideriliyor. Merkez Yenişehir Belediyesinin sağladığı gıda ürünleri Cemevi mutfağında pişip depremzedelere ulaştırılıyor. Merkez Akdeniz ilçesinde yer alan Latin Katolik Kilisesinde barınan depremzedeler de Cemevi mutfağında pişen yemeklerle karnını doyuruyor.
Zor günlerin dayanışma ile atlatılacağını kaydeden Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şube Başkanı Hasan Kılavuz, "Ülkemiz bir deprem felaketi yaşıyor. Ölenlere rahmet, yaralılara ise şifa diliyorum. Depremin ardından binlerce insan Mersin'e geldi. Gelen misafirlerimize kapılarımızı açtık. Biz de Cemevi olarak mutfağımızda Yenişehir Belediyemizin de desteğiyle günde 1500 kişiye yemek pişiyor. Destekte bulunan bütün kamu ve kuruluşlara teşekkür ediyorum" dedi.
‘80’DEN FAZLA DEPREMZEDEYİ AĞIRLIYORUZ'
Depremin ardından kapılarını depremzedelere açan Mersin Latin Katolik Kilisesi Başrahibi Roshan Cordeiro da, "Kilisemizde 80'den fazla depremzede kalıyor. Onların ihtiyaçlarının karşılanması için vatandaşlarımız destek veriyor. Hepsine minnettarım” diye konuştu. (DHA)


FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!