MERSİN HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Aret Vartanyan, geleceğin iş hayatını ve kurumsallaşmayı anlattı

DHA
29.07.2020 - 11:23 |Son Güncelleme :
DHA

Aret Vartanyan, geleceğin iş hayatını ve kurumsallaşmayı anlattı

MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi’nin yürüttüğü 'Dijital Liderler Mersin’de Projesi’nin Temmuz ayı döneminin son konuğu olan ünlü yazar Aret Vartanyan, geleceğin iş hayatını ve kurumsallaşmayı anlattı.
Çevrimiçi şeklinde 5 ay boyunca sürecek projenin konuğu olan Aret Vartanyan, katılımcılarla olan iletişimi ve verdiği bilgilerle ilgi odağı oldu. Kitapları, yaşam atölyesi, tv programları ile milyonlarca insanın yaşamına dokunan Aret Vartanyan, ‘Yarın Değil Şimdi' konusuyla teknoloji, geleceğin iş hayatı, kurumsallık, sosyal hayat ve ilişkiler üzerine yaklaşımlarını paylaştı. Mersin insanının sıcaklığını ve samimiyetini özlediğini ifade eden Vartanyan, Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştirilen örnek proje için teşekkür ederek, sonbaharda vatandaşlarla buluşmayı umduğunu söyledi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkez Müdürü Serkan Özada, koronavirüs salgınının her alanında eskisinden farklı bir hayat sunduğunu belirterek, "Değişimi yönetecek kişiler ve kurumlar değişimden olumlu yönde etkilenecek ama değişime ve yeni nesil teknolojilere direnen kurumlar tarihe karışacak. Dijital Liderler Mersin’de Projesi aslında bu değişime Mersin’i hazırlamak için ortaya konmuş bir proje. Yeni döneme eğer Mersin’i hazırlamak istiyorsak işgücü piyasasının aktörlerini de bu projeye dahil olması önemliydi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kurumlar arası iletişim ve teknoloji yoğun hizmet anlayışı ile 36 kurum ve kuruluş Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda tek yürek oldu ve Mersin’in bu dönemi en iyi şekilde atlatması için bir vizyon ortaya konularak değişimin farkındalığını yaratmaya çalışıyor" dedi.
Pandemi sürecinin etkilerinin en aza indiği ya da sona erdiği dönemlerde, bugün dijital ortamda yapılan buluşmaların ünlü isimlerini Mersin’e davet ederek kurumlarla fiili olarak bir araya getirmeyi istediklerini belirten Özada, Türkiye’de rol model olacak projelere devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Aret Vartanyan, geleceğin iş hayatını ve kurumsallaşmayı anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2020 tarihinde saat 11 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aret Vartanyan, geleceğin iş hayatını ve kurumsallaşmayı anlattı haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

29 Temmuz 2020, Çarşamba
 • İmsak
  04:03
 • Güneş
  05:38
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  16:41
 • Akşam
  19:58
 • Yatsı
  21:27
Sayfa Başı